Ligue 1: sensacja w meczu zespołu Przemysława Frankowskiego

W meczu 1. kolejki Ligue 1 2023/2024, wicemistrz Francji, RC Lens, chociaż wygrywał na wyjeździe 2:0 z Stade Brestois 29, ostatecznie sensacyjnie przegrał 2:3. Przemysław Frankowski w barwach gości rozegrał 78 minut.

Tomasz Rosiński
Przemysław Frankowski (RC Lens) Newspix / ICON SPORT / Na zdjęciu: Przemysław Frankowski (RC Lens)
Zespół z Lens, mimo iż przed startem sezonu stracił swojego najlepszego strzelca Lois Openda (przeszedł do RB Lipsk), przystępował do niedzielnego starcia w roli zdecydowanego faworyta.

Przyjezdni mocno rozpoczęli rywalizację, bo najpierw niecelnie uderzył Przemysław Frankowski, a po chwili w 11. minucie celnie po dośrodkowaniu Angelo Fulginiego z rzutu rożnego główkował Florian Sotoca.

Podopieczni Franck'a Haise nie zamierzali zwalniać tempa i w 22. minucie podwyższyli swoje prowadzenie. Wówczas świetnym podaniem z głębi pola popisał się Facundo Medina, zaś z kilku metrów nie do obrony huknął Deiver Machado.

Kiedy wydawało się, że piłkarze RC Lens mają wszystko pod kontrolą, gospodarze tuż przed przerwą zdobyli bramkę kontaktową. Pewnie rzut karny wykorzystał Romain Del Castillo (Brice Samba rzucił się w drugą stronę), co zapowiadało emocje po zmianie stron.

Po strzelonym golu drużyna Stade Brestois 29 złapała wiatr w żagle i za sprawą Kenny'ego  Lali z 56. minucie doprowadziła do remisu.

Od tego momentu miejscowa ekipa miała sporą przewagę, którą udokumentowała w 87. minucie drugim trafieniem z "jedenastki" w wykonaniu Del Castillo. Ostatecznie wynik na tablicy świetlnej już nie uległ zmianie i sensacja stała się faktem.