Przeciwności losu nie złamały Liverpoolu

W meczu Liverpoolu z Boournemouth gracze The Reds jako pierwsi stracili gola, w 2. połowie otrzymali czerwoną kartkę, ale mimo tego pokonali rywala 3:1.

Michał Piegza
Cody Gakpo PAP/EPA / Peter Powell / Na zdjęciu: Cody Gakpo
Po cennym wyjazdowym remisie Liverpoolu z Chelsea (1:1) kolejnym rywalem The Reds był zespół Borunemouth.

W tej potyczce zespół Juergena Kloppa nie mógł pozwolić sobie na stratę punktów. Mecz jednak źle zaczął się dla miejscowych, którzy od 3. minuty przegrywali.

Do wyrównania Liverpool potrzebował trochę czasu. W 28. minucie gola zdobył Luis Diaz. Osiem minut później The Reds stanęli przed szansą na drugą bramkę.

Sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Mohamed Salah. Strzał Egipcjanina odbił bramkarz, poprawka znalazła się w bramce.

2. połowa ponownie rozpoczęła się źle dla gospodarzy. W 58. minucie Alexis Mac Allister za ostry faul otrzymał czerwoną kartkę. Grając w osłabieniu wybrańcy Kloppa zdobyli kolejnego gola, kiedy w 62. minucie Diogo Jota ustalił wynik gry. Do końca potyczki gospodarze kontrolowali przebieg spotkania.

Liverpool FC - AFC Bournemouth 3:1 (2:1)
0:1 - Semenyo 3'
1:1 - Diaz 28'
2:1 - Salah 36'