Dwa gole i emocje do samego końca w meczu Górnika Zabrze z Widzewem Łódź

W meczu 5. kolejki PKO Ekstraklasy 2023/2024 zespół Górnika Zabrze zremisował przed własną publicznością Widzewem Łódź 1:1. Goście uratowali punkt na samym finiszu spotkania.

Tomasz Rosiński
Lukas Podolski (z lewej) i Marek Hanousek (z prawej) PAP / Zbigniew Meissner / Na zdjęciu: Lukas Podolski (z lewej) i Marek Hanousek (z prawej)
Piątkowe starcie w Zabrzu zapowiadało się ciekawie i trudno było wskazać jego faworyta. Początkowo na boisku było sporo walki, ale brakowało interesujących, składnych akcji, które zakończyłyby się strzałem na bramkę.

Kiedy wydawało się, że Widzew zaczyna przyspieszać, na prowadzenie w 24. minucie konfrontacji wyszedł Górnik. Wówczas Lukas Podolski wywalczył piłkę w starciu z Mateuszem Żyrą, po chwili zagrał futbolówkę do Adriana Kapralika, który uderzeniem przy dalszym słupku pokonał Henricha Ravasa i tym samym zdobył bramkę w debiucie w Ekstraklasie.

Później zabrzanie cofnęli się i czyhali na okazję do wyprowadzenia szybkiego kontrataku. Co prawda łodzianie dłużej utrzymywali się przy piłce, lecz nic z tego nie wynikało i wynik na tablicy świetlnej przed przerwą nie uległ zmianie.

W drugiej odsłonie batalii podopieczni Jana Urbana wciąż skupiali się przede wszystkim na defensywie i co chwila rozbijali kolejne ataki gości, którzy ambitnie dążyli do wyrównania.

Ostrzeżenie gospodarzom wysłał w 73. minucie Jordi Sanchez, który główkował w poprzeczkę. Jednakże w doliczonym czasie gry ten sam zawodnik dopiął swego i uderzeniem z powietrza posłał piłkę do siatki. Tym samym zabrzanie zostali ukarani za swój minimalizm po objęciu prowadzenia.