Bez gola, ale z asystą. Zobacz, co zrobił "Lewy"

172 minuty kibice FC Barcelony czekali na pierwszą bramkę ich drużyny w nowym sezonie La Ligi. Komentatorzy Canal+ Sport nie mieli wątpliwości, że Robert Lewandowski miał udział przy obu golach przeciwko Cadiz CF.

Rafał Szymański
asysta Lewandowskiego Twitter / Canal+ Sport / Na zdjęciu: asysta Lewandowskiego
Na starcie sezonu ekipa prowadzona przez Xaviego spisuje się nie najlepiej. Po zremisowanym 1:1 spotkaniu z Getafe CF, zawodnicy FC Barcelony mieli problemy ze skutecznością w niedzielnym meczu ligowym z Cadiz CF.

W pierwszej części gry Robert Lewandowski był praktycznie niewidoczny na murawie, rywale odcinali od podań kapitana reprezentacji Polski. W barwach gospodarzy wyróżniającą się postacią był natomiast Lamine Yamal.

Kibice musieli uzbroić się w cierpliwość, bo gol na 1:0 padł dopiero w 82. minucie tej rywalizacji. Piłkarze FC Barcelony przeprowadzili składną akcję na połowie Cadiz CF, a Pedri wykorzystał asystę Ilkaya Gundogana. - Bardzo pomógł Lewandowski. Zrobił krok w swoją prawą stronę, rozciągając defensywę Cadizu - zauważył komentator Canal+ Sport, Adam Marchliński.

W czwartej minucie doliczonego czasu Lewandowski przypomniał o sobie asystą. Król strzelców poprzednich rozgrywek świetnie wypatrzył wychodzącego na wolne pole Ferrana Torresa i posłał podanie głową w kierunku klubowego kolegi.

Ferran Torres nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem. Po trafieniu Hiszpana FC Barcelona wygrała 2:0.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Lewandowski będzie liderem klasyfikacji kanadyjskiej w La Lidze?