Walka o miejsce na podium. Gdzie oglądać na żywo mecze II ligi?

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: piłkarze Radunia Stężyca
WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: piłkarze Radunia Stężyca
zdjęcie autora artykułu

Radunia Stężyca - Lech II Poznań i Skra Częstochowa - Kotwica Kołobrzeg. Te mecze rozpoczną szóstą kolejkę II ligi. Stawką obu pojedynków będzie miejsce ścisłej czołówce tabeli. Oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

Rywalizacja w II lidze rozkręca się z weekendu na weekend. Na razie mamy sensacyjnego lidera w postaci Zagłębia II Lubin, ale wiele zespołów depcze po piętach "Miedziowym". Na pewno dużo się będzie działo na ligowych boiskach od piątku do niedzieli. Pierwsze mecze już 25 sierpnia. Oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

Radunia Stężyca - Lech II Poznań

W nowy sezon bardzo dobrze weszła Radunia Stężyca, która latem dokonała licznych zmian w swoim składzie. Na razie wygląda na to, że decyzje były słuszne, co potwierdzają dotychczasowe wyniki, bo jest to jeden z najlepszych zespołów po pięciu kolejkach.

Radunia zajmuje szóste miejsce i jeszcze nie przegrała żadnego z pięciu spotkań. Do pełni szczęścia brakuje częstszych zwycięstw, bo stężyczanie dwa razy wygrali i trzykrotnie dzielili się punktami z rywalem. Ostatni mecz to jednak wygrana nad Olimpią Elbląg (1:0).

Teraz rywalem będzie Lech II Poznań, który niezbyt udanie wystartował, ale potem było już tylko lepiej. Druga drużyna klubu z PKO Ekstraklasy ostatnio zremisowała ze Skrą Częstochowa (1:1), a jeszcze wcześniej pokonała Olimpię Grudziądz (2:1). To pokazuje, że poznaniaków nie można lekceważyć.

Skra Częstochowa - Kotwica Kołobrzeg

To spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie, bo zmierzą się ze sobą spadkowicz i jeden z głównych kandydatów do wygrania ligi. Dodatkowo Skra Częstochowa i Kotwica Kołobrzeg mają po siedem punktów, a zwycięzca zmniejszy dystans do II-ligowej czołówki.

Częstochowianie po dwóch wygranych z rzędu ostatnio znacznie wyhamowali. Najpierw była porażka z Olimpią Elbląg (1:2), a potem przyszedł remis z Lechem II Poznań (1:1). Na pewno jednym z problemów jest gra w ofensywie, bo Skra w żadnym z pięciu spotkań nie strzeliła więcej niż jednego gola.

Kotwica jest w bardzo podobnej sytuacji. Zwycięstwa nad Olimpią Elbląg (2:0) i Lechem II Poznań (5:1) sugerowały, że zespół Macieja Bartoszka złapał odpowiedni rytm i będzie regularnie wygrywać. Szybko jednak przyszło otrzeźwienie, gdy starcie z Chojniczanką Chojnice zakończyło się remisem (1:1), a z Olimpią Grudziądz porażką (1:2).

Punkty każdemu potrzebne

Na razie w tabeli mamy bardzo duży ścisk, ale po piątkowych meczach Radunia Stężyca może wskoczyć na fotel lidera, o ile wygra z Lechem II Poznań. Kotwica Kołobrzeg i Skra Częstochowa na razie nie są w tak komfortowej sytuacji, bo do lidera tracą cztery punkty.

Poznaniacy z kolei potrzebują punktów, aby nie wylądować w strefie spadkowej. Pięć zdobytych oczek na razie plasuje Lecha tuż nad czerwoną kreską. Sezon wprawdzie dopiero się zaczyna, ale od początku trzeba punktować, aby na koniec zrealizować zakładane cele.

Kiedy i gdzie oglądać na żywo piątkowe (25 sierpnia) mecze II ligi? Mecz Radunia Stężyca - Lech II Poznań rozpocznie się o godzinie 16:00, a Skra Częstochowa - Kotwica Kołobrzeg o godzinie 19:00. Oba spotkania oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

Piękne lato Miedziowych. Zmiana lidera w II lidze >> Łukasz Surma powraca na szczebel centralny. Przejął drużynę w kryzysie >>

ZOBACZ WIDEO: Co za wiadomości! Mistrz Polski idzie po kolejne wzmocnienia

Źródło artykułu: WP SportoweFakty

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.