Głośne transfery, marne wyniki. Kotwica Kołobrzeg zawiodła

W piątek zostały rozegrane dwa mecze w II lidze. O wygranych 1:0 Skry Częstochowa z Kotwicą Kołobrzeg oraz Raduni Stężyca z Lechem II Poznań zdecydowały późno strzelone gole.

piłkarze Kotwicy Kołobrzeg Materiały prasowe / Kotwica Kołobrzeg / Na zdjęciu: piłkarze Kotwicy Kołobrzeg
Kotwica zagrała bez Jakuba Rzeźniczaka, którego błędy przyczyniły się do porażki 1:2 w poprzednim meczu z Olimpią Grudziądz. Wstrząs trenera Macieja Bartoszka nie pomógł drużynie. Co prawda kołobrzeżanie przeważali w pierwszej połowie, ale nie wykorzystali nielicznych sytuacji podbramkowych. Przez 90 minut Kotwica sprawdziła bramkarza przeciwnika jednym strzałem celnym.

Skra czekała na możliwość przeprowadzenia skutecznego ataku i zrobiła to w 82. minucie. Fabian Grzelka utrzymał się w posiadaniu piłki na skraju pola karnego i zostawił ją Mateuszowi Wincierszowi. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła nie udało się oddać strzału Piotrowi Noconiowi, ale znalazł się jeszcze Jan Ciućka i po przypadkowym rykoszecie, pokonał płaskim kopnięciem Oskara Pogorzelca.

Kolejka rozpoczęła się w Stężycy, w której Radunia rozegrała mecz z Lechem II Poznań. W pierwszej połowie lepszą szansę na pokonanie bramkarza przeciwnika miała drużyna z Kaszub. Doświadczonemu Wojciechowi Łuczakowi nie udało się pokonać strzałem z bliska nastolatka Mateusza Pruchniewskiego. Z ataku pozycyjnego rezerw Lecha nie wynikało duże zagrożenie. Raz zapachniało golem po płaskim dośrodkowaniu, ale zabrakło wykończenia.

Radunia, tak samo jak Skra, powalczyła do końca i znalazła sposób na zdobycie decydującego gola. W 88. minucie sposób na pokonanie dobrze dysponowanego Pruchniewskiego znalazł jego imiennik Mateusz Kuzimski. Napastnik Raduni główkował na 1:0 i na miarę kompletu punktów dla gospodarzy.

6. kolejka II ligi:

Skra Częstochowa - Kotwica Kołobrzeg 1:0 (0:0)
1:0 - Jan Ciućka 82'

Radunia Stężyca - Lech II Poznań 1:0 (0:0)
1:0 - Mateusz Kuzimski 88'

Tabela II ligi:

Standings provided by Sofascore

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Kotwica Kołobrzeg awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?