Przebudzenie Wisły Płock w małych derbach w Fortuna I lidze

Nafciarze odnieśli wysokie zwycięstwo 3:0 z Polonią Warszawa. W innych sobotnich meczach wygrywali piłkarze Odry Opole oraz Górnika Łęczna.

piłkarze Wisły Płock WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Wisły Płock
Wisła Płock nie prezentowała wiele ciekawego po spadku z PKO Ekstraklasy. Podopieczni Marka Saganowskiego przystąpili do meczu z regionalnym przeciwnikiem - Polonią Warszawa - z miejsca w dolnej połowie tabeli.

W sobotę płocczanie zagrali bardzo skutecznie. Marcin Biernat otworzył wynik, a kolejne dwa gole dołożył Łukasz Sekulski. Zrobiło się 3:0, a Sekulski dołączył na pierwszym miejscu klasyfikacji strzelców ligi do Karola Czubaka, Luisa Fernandeza i Angela Rodado. Wszyscy mają na koncie po cztery bramki.

W pierwszym sobotnim meczu doszło do starcia Odry Opole z Arką Gdynia. Drużyna Adama Noconia wystartowała w tym sezonie nadspodziewanie dobrze, a Arka gra nierówno. Do Opola wybrała się po dotkliwej porażce 1:5 poniesionej w Krakowie.

Odra wyczekała na dogodny moment i zapewniła sobie zwycięstwo 1:0 strzałem Dina Suli w kwadransie po przerwie. Poirytowani gdynianie nie uratowali wyniku, a z boiska zeszli w dziewięciu po dwóch czerwonych kartkach.

Górnik Łęczna grał rozsądnie w pierwszej połowie meczu ze Zniczem Pruszków i tuż przed przerwą zdążył zdobyć prowadzenie 1:0 strzałem Egzona Kryeziu. Dobrze przeprowadzona akcja pozwoliła niepokonanym podopiecznym Ireneusza Mamrota zabrać do szatni skromną zaliczkę.

Górnik zwarł szyki obronne i nie pozwalał na dużo beniaminkowi w drugiej połowie. Znicz co prawda miał przewagę w posiadaniu piłki, ale jednocześnie problem z tworzeniem sytuacji podbramkowych. Górnik, dzięki skromnej wygranej, przesunął się na trzecie miejsce w tabeli.