Nowi piłkarze Pogoni zagrali, remis w sparingu

Trener Pogoni Szczecin zobaczył po raz pierwszy w meczu bramkarza Valentina Cojocaru oraz pomocnika Fredrika Ulvestada. Drużyna z PKO Ekstraklasy zremisowała 1:1 w sparingu z Hansą Rostock.

Fredrik Ulvestad podpisał kontrakt z Pogonią Szczecin Materiały prasowe / Pogoń Szczecin / Fredrik Ulvestad podpisał kontrakt z Pogonią Szczecin
Piłkarze z Rumunii i Norwegii znaleźli się w podstawowym składzie Pogoni Szczecin. Drużyna zagrała z Hansą w czwartek w Rostocku i był to dla niej sprawdzian w pierwszej w sezonie przerwie reprezentacyjnej.

Valentin Cojocaru i Fredrik Ulvestad mogą pojawić się w jedenastce Pogoni także w meczu z Koroną Kielce po przerwie na kadrę. Drużyna jest w kryzysie, a dyrektor sportowy Dariusz Adamczuk starał się o wzmocnienia do ostatnich dni okna transferowego. W ten sposób do Pogoni dołączyli doświadczeni bramkarz oraz środkowy pomocnik.

Portowcy po pierwszej połowie przegrywali z zespołem z 2.Bundesligi. Do bramki Valentina Cojocaru strzelił Juan-Jose Perea. Drużyna grała między innymi bez Kamila Grosickiego, Wahana Biczachczjana i Linusa Wahlqvista, którzy są na zgrupowaniach zespołów narodowych.

Bramka na 1:1 padła po przerwie, a strzelił ją zmiennik Antoni Klukowski. Młodzieżowiec wszedł na boisko w 70. minucie za Efthymisa Koulourisa i odwdzięczył się za możliwość zagrania trenerowi Jensowi Gustafssonowi. Klukowski nigdy wcześniej nie pokazał się w pierwszym zespole Pogoni.

Hansa Rostock - Pogoń Szczecin 1:1 (1:0)
1:0 - Juan-Jose Perea 45'
1:1 - Antoni Klukowski 82'

Pogoń: Valentin Cojocaru - Paweł Stolarski (61' Stanisław Wawrzynowicz), Wojciech Lisowski (37' Kacper Smoliński), Mariusz Malec, Leonardo Koutris, Adrian Przyborek (61' Patryk Paryzek), Rafał Kurzawa (87' Mateusz Kaczorek), Fredrik Ulvestad (70' Kamil Jakubczyk), Yadegar Rostami (70' Olaf Korczakowski), Leonardo Borges (87' Dawid Kroczek), Efthymis Koulouris (70' Antoni Klukowski)

Czy Pogoń Szczecin utrzyma się w PKO Ekstraklasie?