El. EURO 2024. Finlandia bliżej finałów. Asysta gracza Cracovii

Pięty mecz i czwarte zwycięstwo. Reprezentacja Finlandii zrobiła kolejny krok w kierunku finałów EURO 2024. W czwartek pokonała w Astanie Kazachstan 1:0.

Michał Piegza
PAP/EPA
Reprezentacja Finlandii coraz bliżej finałów mistrzostw Europy. Zespół prowadzony przez Markku Kanervę grał na wyjeździe z Kazachstanem. Obie drużyny po czterech potyczkach legitymowały się trzema zwycięstwami.

W składzie gości pojawili się znani z gry w PKO Ekstraklasie Arttu Hoskonen i Benjamin Kallman oraz wcześniej w niej występujący Robert Ivanov i Richard Jensen.

Finowie od początku mieli więcej z gry, ale w 1. połowie nie byli w stanie poważniej zagrozić Kazachom. Po zmianie stron przewaga gości była jeszcze większa.

Decydująca dla losów gry była 78. minuta. Wówczas, wprowadzony na boisko, Kallman zagrał do Olivera Antmana, a ten trafił do bramki gospodarzy. Reprezentacja Kazachstanu starała się zaatakować, ale do końca meczu nie wykreowała okazji bramkowej.

Na półmetku eliminacji Finowie są liderem grupy H. W kolejnym meczu zmierzą się z Danią, z którą w pierwszej potyczce przegrali na wyjeździe 1:3.

Kazachstan - Finlandia 0:1 (0:0)
0:1 - Oliver Antman 78'