El. Euro 2024. Pewne zwycięstwa Chorwacji i Szkocji. Niespodzianka w Turcji

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Antonio Bat / Na zdjęciu: Bruno Petković strzela pięknego gola z rzutu wolnego

Chorwacja efektownie pokonała Łotwę, a Szkocja bez żadnych problemów wygrała z Cyprem w piątkowych meczach eliminacji Euro 2024. Rozczarowanie było za to w Turcji, gdzie gospodarze zremisowali 1:1 z Armenią.

Chorwaci urządzili Łotyszom solidny trening biegowy. Byli zespołem o kilka klas lepszym i ostatecznie zaaplikowali przeciwnikowi cztery gole.

Pozamiatane było już do przerwy. Dwa gole strzelił Bruno Petković, jedno trafienie dorzucił Luka Ivanusec. Łotysze nie mieli absolutnie nic do powiedzenia. Po przerwie gospodarze nie zwalniali tempa i dorzucili kolejne bramki.

Ciekawie było w meczu Turcji z Armenią. Gorąca atmosfera dała o sobie znać jeszcze przed pierwszym gwizdkiem. Hymnu gości w ogóle nie było słychać. Zamiast tego mieliśmy potężne gwizdy i buczenie. Scenariusz powtarzał się już w trakcie spotkania, za każdym razem, gdy zawodnicy gości byli przy piłce (więcej TUTAJ).

Bardzo długo wydawało się, że to przyjezdni będą w lepszych humorach. Armenia prowadziła 1:0 po koszmarnej pomyłce jednego z tureckich obrońców we własnym polu karnym. Później jednak zbyt głęboko się cofnęła i w ostatnich minutach Turcja doprowadziła do wyrównania. W doliczonym czasie mieliśmy ataki z jednej i drugiej strony, lecz żadna z drużyn nie potrafiła zadać decydującego ciosu.

Dodajmy, że w wyjściowym składzie Armenii znalazł się Wahan Biczachczjan z Pogoni Szczecin. Przedstawiciele polskiej ligi wystąpili też przeciwko Chorwatom. W łotewskiej kadrze zagrali Andrejs Ciganiks i Alvis Jaunzems.

Chorwacja - Łotwa 5:0 (3:0) 1:0 Bruno Petković 3' 2:0 Luka Ivanusec 13' 3:0 Bruno Petković 44' 4:0 Andrej Kramarić 68' 5:0 Mario Pasalić 78'

*

W grupie A niespodzianki nie było. Szkocja zrobiła swoje i odniosła bardzo pewne wyjazdowe zwycięstwo z Cyprem (3:0). Szkoci po pięciu meczach mają komplet 15 punktów i w tej chwili trudno sobie wyobrazić, by mieli nie awansować na mistrzostwa.

Cypr - Szkocja 0:3 (0:3) 0:1 Scott McTominay 6' 0:2 Ryan Porteous 16' 0:3 John McGinn 30'

1 Hiszpania 8 7 0 1 25:5 21
2 Szkocja 8 5 2 1 17:8 17
3 Norwegia 8 3 2 3 14:12 11
4 Gruzja 8 2 2 4 12:18 8
5 Cypr 8 0 0 8 3:28 0

Źródło artykułu: WP SportoweFakty