El. Euro 2024. Chorwacja zrobiła swoje w Armenii. Przesądził jeden gol

Reprezentacja Chorwacji wygrała na wyjeździe z Armenią 1:0 w meczu 6. kolejki grupy D eliminacji Euro 2024. Dzięki temu Chorwaci awansowali na pierwsze miejsce w tabeli.

Tomasz Galiński
Andrej Kramarić Getty Images / Hrach Khachatryan/Pixsell/MB Media / Na zdjęciu: Andrej Kramarić
Parę dni temu Chorwacja efektownie pokonała u siebie Łotwę 5:0, teraz czekało ją teoretycznie trudniejsze zadanie, czyli wyjazd do Armenii.

O wszystkim przesądził gol Andreja Kramaricia w 13. minucie. Wszystko działo się po rzucie rożnym wykonywanym przez Lukę Modricia. Następnie trącił piłkę jeden z zawodników gospodarzy, a Kramarić zdobył z bliska jedną z łatwiejszych bramek w karierze.

Inna sprawa, że początkowo sędzia Clement Turpin i jego asystenci dopatrzyli się spalonego, ale po długiej analizie VAR (przeszło dwie minuty) ostatecznie uznali to trafienie.

Chorwaci mieli zdecydowaną przewagę w tym spotkaniu, choć gospodarze również mieli swoje szanse i parę razy potrafili pobudzić publiczność. Dominik Livaković musiał być cały czas skoncentrowany.

Dzięki tej wygranej Chorwacja awansowała na pierwsze miejsce w grupie i pewnie zmierza do mistrzostw Europy. Armenia skomplikowała sobie sytuację - obecnie traci trzy punkty do Chorwacji i Turcji.

W zespole Armenii do 58. minuty grał zawodnik Pogoni Szczecin Wahan Biczachczjan.

Armenia - Chorwacja 0:1 (0:1)
0:1 Andrej Kramarić 13'

Armenia: Ognjen Cancarević - Georgii Arutiunian, Andre Calisir, Stepan Mkrtczjan, Nair Tiknizian - Wahan Biczachczjan (58' Artur Serobjan), Ugochukwu Iwu (58' Kamo Howhannisjan), Artak Daszjan, Grant-Leon Ranos (68' Norberto Briasco), Eduard Spiercian - Lucas Zelarayan.

Chorwacja: Dominik Livaković - Josip Stanisić, Josip Sutalo, Josko Gvardiol, Borna Barisić - Luka Modrić, Marcelo Brozović, Luka Ivanusec (74' Lovro Majer) - Andrej Kramarić (69' Mario Pasalić), Bruno Petković (84' Petar Musa), Ivan Perisić.

Żółte kartki: Gvardiol, Stanisić (Chorwacja).

Sędzia: Clement Turpin (Francja).