Bolesna porażka Stomilu Olsztyn. Padł efektowny gol

KKS 1925 Kalisz zadomawia się w czołówce II ligi dzięki przekonującemu zwycięstwu 3:0 ze Stomilem Olsztyn. Pierwszego gola w meczu strzelił Hubert Sobol efektownymi nożycami. Także w poniedziałek doszło do podziału punktów w Puławach.

piłkarze KKS 1925 Kalisz WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze KKS 1925 Kalisz
KKS zdobył prowadzenie w 31. minucie strzałem "nożycami" Huberta Sobola. Napastnik przymierzył do siatki byłego klubu po zgraniu Nestora Gordillo. Niewiele wcześniej Mateusz Wysokiński oddał uderzenie w bramkarza, a olsztynianom nie udało się skutecznie wybić piłki i utrudnić dobitki.

Hubert Sobol grał aktywnie i nie zaspokoił apetytu jednym golem. W 44. minucie napastnik ponownie znalazł się w dobrym miejscu pola karnego i wykonał dobitkę strzału Mateusza Wysokińskiego. Obrońcy Stomilu nie nadążyli za graczem gości i zrobiło się 0:2 w Olsztynie.

Druga połowa była nieatrakcyjna. Stomil już po nieco ponad godzinie miał na boisku pięciu zmienników, ale również po przemeblowaniu jedenastki nie zagrażał często Maciejowi Krakowiakowi. W jednej z sytuacji gospodarze mogli nawet stracić trzeciego gola, ale piłka po strzale Nestora Gordillo odbiła się fortunnym dla nich rykoszetem. Ostatecznie KKS ustalił wynik na 3:0 dopiero strzałem Kentaro Araia w doliczonym czasie.

W drugim, poniedziałkowym meczu Wisła Puławy zremisowała bezbramkowo z Polonią Bytom. Duma Powiśla grała z przewagą piłkarza już od 36. minuty, kiedy to Dawid Wolny zobaczył czerwoną kartkę. Wisła nie znalazła mimo to sposobu na wbicie ani jednego gola beniaminkowi. Gospodarze byli groźniejsi, ale nieskuteczni.

8. kolejka II ligi:

Stomil Olsztyn - KKS 1925 Kalisz 0:3 (0:2)
0:1 - Hubert Sobol 31'
0:2 - Hubert Sobol 44'
0:3 - Kentaro Arai 90'

Wisła Puławy - Polonia Bytom 0:0

Tabela II ligi:

Standings provided by Sofascore

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy KKS 1925 Kalisz awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?