Premier League: Arsenal pokazał Tottenhamowi miejsce w szeregu

Wiadomo kto rządzi w Londynie. W meczu 11. kolejki Premier League Arsenal Londyn pokonał Tottenham Hotspur 3:0. Bohaterem spotkania został Robin Van Persie, który dwukrotnie "ukłuł" Koguty.

W tym artykule dowiesz się o:

Do tego spotkania na Emirates Stadium obie strony przygotowywały się bardzo uważnie. Na żaden inny pojedynek kibice obu drużyn tak nie czekają, jak na starcie Arsenalu z Tottenhamem.

Dodatkowym smaczkiem tego meczu był fakt, że tyle samo punktów zdobyli Kanonierzy i Koguty. Tymi drugimi wstrząsnęły minuty 42. i 43. Wówczas to stracili dwie bramki i szanse na zdobycie choćby punktu. Po przerwie Robin Van Persie drugi raz skierował futbolówkę do siatki i Arsenal mógł triumfować. Dla Holendra były to gole numer 6 i 7. Warto również dodać, że była to piąta z rzędu bramka w lidze strzelona przez Van Persiego. Z kolei Arsenal wygrał z Tottenhamem po raz 68. w historii.

Pozycję lidera utrzymała Chelsea Londyn. "Czwórka" w środę, "czwórka" w sobotę. The Blues drugi raz z rzędu pokonali Bolton Wanderers 4:0. Ponownie bramkę w doliczonym czasie gry zdobył Didier Drogba. Ważna sytuacja miała miejsce w tuż przed przerwą, kiedy czerwoną kartkę dostał Jlloyd Samuel, a rzut karny wykorzystał Frank Lampard. Chelsea utrzymała zatem pozycję lidera.

Nie popisał się Liverpool. The Reds bez Stevena Gerrarda przegrali z Fulham Londyn 1:3. Swoją dziesiątą bramkę w Premier League w tym sezonie zdobył Fernando Torres. Liverpool traci 9 punktów do pierwszej Chelsea.

Niespodziewanie aż 4:0 wygrało ostatnie Portsmouth. Kapitalnie zagrał Aruna Dindane, który ustrzelił hattrick, kompletując go strzałem z "jedenastki" w ostatnich sekundach spotkania. Na Fratton Park poległo Wigan Athletic.

W ciekawym meczu na Goodison Park Everton zremisował z Aston Villą 1:1. Z kolei w dwóch kolejnych pojedynkach padł remis 2:2.

***

W ostatnim sobotnim meczu Manchester United sięgnął po trzy punkty. Nie dał szans Blackburn Rovers, chociaż wygrał tylko 2:0. Gole zdobyli: Dimitar Berbatov oraz Wayne Rooney. Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział powołany na towarzyskie spotkania z Rumunią i Kanadą Tomasz Kuszczak. Czerwone Diabły nadal mają 2 punkty straty do Chelsea.