Jednostronny szlagier w Turynie. Wielki mecz Dusana Vlahovicia

Kapitalny kwadrans, później dobra, choć trochę przypadkowo rozegrana kontra, a następnie kontrola. Juventus bez większych problemów pokonał na własnym boisku Lazio 3:1. Dwie bramki dla miejscowych zdobył Dusan Vlahović.

Tomasz Galiński
Luis Alberto strzela gola Wojciechowi Szczęsnemu Getty Images / Valerio Pennicino / Na zdjęciu: Luis Alberto strzela gola Wojciechowi Szczęsnemu
I to w zasadzie tyle. Początkowe kilkanaście minut to prawdziwy popis Juventusu. Zawodnicy Lazio zostali stłamszeni, mieli olbrzymie problemy, by w ogóle wydostać się z własnej połowy.

Wynik otworzył Dusan Vlahović, który w swoim stylu nabiegł na piłkę w polu karnym i uderzył nie do obrony przy bliższym słupku. Po nieco ponad kwadransie huknął z kilkunastu metrów Federico Chiesa i gospodarze podwyższyli prowadzenie. Warto podkreślić, że dosłownie chwilę wcześniej Wojciech Szczęsny uratował swój zespół, broniąc bardzo mocne uderzenie Daichi Kamady.

Polak nie miał w tym spotkaniu wiele pracy, ale stanął na wysokości zadania, gdy został do tego zmuszony. Przy straconym golu nie miał większych szans.

Im dalej trwał mecz, tym dłużej przy piłce utrzymywali się goście, jednak mało z tego wynikało. To wyglądało tak, jakby Juventus celowo oddał inicjatywę przeciwnikowi. Goście z Rzymu nie za bardzo mieli pomysł na finalizację swoich akcji. Do trzydziestego, może dwudziestego metra wszystko wyglądało przyzwoicie, lecz później zaczynały się schody.

W końcu jednak Lazio potrafiło odpowiedzieć, ale wzięło się to ze straty piłki na własnej połowie przez Andreę Cambiaso. Luis Alberto uderzył precyzyjnie zza pola karnego i Szczęsny skapitulował.

Ale tylko przez moment wydawało się, że będą emocje. Bo po trzech minutach Vlahović świetnie opanował piłkę po długim podaniu i przymierzył z dwudziestu metrów. Ivan Provedel zanotował w tym spotkaniu parę fantastycznych interwencji, lecz w tej sytuacji nie zdołał sięgnąć futbolówki.

Arkadiusz Milik wszedł na boisku w 83. minucie i powinien mieć asystę, ale po jego podaniu do pustej bramki nie trafił inny rezerwowy Timothy Weah.

Juventus FC - S.S. Lazio 3:1 (2:0)
1:0 Dusan Vlahović 10'
2:0 Federico Chiesa 26'
2:1 Luis Alberto 64'
3:1 Dusan Vlahović 67'

Juventus: Wojciech Szczęsny - Federico Gatti, Bremer, Danilo - Weston McKennie (72' Timothy Weah), Fabio Miretti (59' Nicolo Fagioli), Manuel Locatelli, Adrien Rabiot, Filip Kostić (59' Andrea Cambiaso) - Dusan Vlahović (84' Moise Kean), Federico Chiesa (83' Arkadiusz Milik).

Lazio: Ivan Provedel - Adam Marusić, Nicolo Casale, Alessio Romagnoli, Elseid Hysaj (46' Luca Pellegrini) - Daichi Kamada (78' Matteo Guendouzi), Danilo Cataldi (46' Nicolo Rovella), Luis Alberto - Felipe Anderson (73' Pedro), Ciro Immobile (69' Valentin Castellanos), Mattia Zaccagni.

Żółte kartki: Miretti, Bremer, Gatti, Cambiaso, Vlahović (Juventus) oraz Pellegrini (Lazio).