Pierwsze czyste konto w sezonie Łukasza Skorupskiego

Bramkarz Bologni FC ma się dobrze i w czwartym meczu sezonu po raz pierwszy nie przepuścił piłki do bramki. W zakończonym remisem 0:0 pojedynku z Hellasem Werona zagrał również Paweł Dawidowicz.

Łukasz Skorupski Instagram / Łukasz Skorupski / Na zdjęciu: Łukasz Skorupski
Trenerzy postawili od początku meczu na Stadio Marcantonio Bentegodi na Pawła Dawidowicza i Łukasza Skorupskiego. Ten pierwszy wrócił z ostatniego zgrupowania reprezentacji Polski pod wodzą Fernando Santosa, na którym nie dostał szans. Z kolei Skorupski nie przyleciał na zgrupowanie, oficjalnie z powodu urazu, który nie przeszkodził w pojawieniu się w jedenastce Bologni w poniedziałek.

Paweł Dawidowicz już w 18. minucie zaznaczył obecność na boisku faulem na żółtą kartkę. Następnie jego drużyna ruszyła do ataku i nawet umieściła piłkę w bramce Skorupskiego, ale trafienie Isaka Hiena zostało anulowane z powodu spalonego. Przed przerwą Bologna zdążyła odpowiedzieć potężnym strzałem zza pola karnego Jespera Karlssona, który obronił Lorenzo Montipo.

Po przerwie mecz nie nabrał rumieńców. Hellas miał w statystykach po godzinie zaledwie jedno uderzenie celne, a Bologna trzy takie strzały. Obaj bramkarze nie musieli wylewać siódmych potów między słupkami, żeby zachowywać czyste konto.

W 72. minucie dobrą szansę na rozstrzygnięcie meczu miał Dan Ndoye, ale będąc kilkanaście metrów przed bramką Hellasu, strzelił delikatnie prosto w bramkarza. Pięć minut później trener Thiago Motta ściągnął Dana Ndoye'a z boiska i dokonał jednej z licznych zmian w drugiej połowie meczu. Także zmiennikom nie udało się zdobyć choćby jednego gola.

Hellas Werona - Bologna FC 0:0

Hellas: Lorenzo Montipo - Giangiacomo Magnani, Isac Hien, Paweł Dawidowicz - Davide Faraoni (62' Filippo Terracciano), Martin Hongla, Ondrej Duda (70' Tomas Suslov), Josh Doig (36' Darko Lazović) - Cyril Ngonge, Michael Folorunsho (70' Suat Serdar) - Federico Bonazzoli (62' Milan Djurić)

Bologna: Łukasz Skorupski - Lorenzo De Silvestri (60' Stefan Posch), Sam Beukema, Jhon Lucumi, Victor Kristiansen (80' Riccardo Calafiori) - Michel Aebischer, Remo Freuler (80' Nikola Moro) - Jesper Karlsson (60' Riccardo Orsolini), Lewis Ferguson, Dan Ndoye (77' Giovanni Fabbian) - Joshua Zirkzee

Żółte kartki: Dawidowicz, Faraoni, Serdar, Lazović (Hellas) oraz Kristiansen, Posch (Bologna)

Sędzia: Federico La Penna