Leon najlepiej zarabiającym siatkarzem świata. Tak wypada przy "Lewym"

Wilfredo Leon jest aktualnie najlepiej zarabiającym siatkarzem świata. Jak podaje "Super Express", gaża reprezentanta Polski nijak się ma do zarobków Roberta Lewandowskiego w FC Barcelonie.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Robert Lewandowski/Wilfredo Leon Getty Images / Photo by Eric Alonso/Getty Images/ Photo by Loris Cerquiglini/LiveMedia/NurPhoto via Getty Images / Na zdjęciu: Robert Lewandowski/Wilfredo Leon
Wilfredo Leon jest jednym z najlepszych siatkarzy świata. Reprezentant Polski w niedawnych ME 2023, gdzie Biało-Czerwoni w znakomitym stylu sięgnęli po złoto (3:0 z Włochami w finale), zasłużenie został wybrany MVP (najbardziej wartościowym zawodnikiem) turnieju.

Jak pisze gazeta "Super Express", za serwisem tuko.co.ke, 30-letni gracz włoskiego klubu Sir Safety Perugia nie ma sobie równych, jeśli chodzi o zarobki siatkarzy na świecie.

Kubańsko-polski przyjmujący obecnie zarabia w Italii 1,4 mln dol. rocznie (w przeliczeniu na złotówki to ok. 6 mln).

Na drugim miejscu na liście płac w siatkówce mężczyzn znajduje się Francuz Earvin N'Gapeth - 1,35 mln dol. (ok. 5,87 mln zł), a na trzecim Bartosz Kurek - 1,1 mln dol. (ok. 4,78 mln zł).

Kwoty te nie robią jednak najmniejszego wrażenia na... przedstawicielach futbolu. Dla przykładu, 35-letni Robert Lewandowski, który od lipca 2022 r. reprezentuje barwy FC Barcelony, może pochwalić się roczną pensją na poziomie 20 mln euro (ok. 93 mln zł). To ponad 15 razy więcej od Leona!

Zobacz:
Kulesza już po rozmowach. Jest decyzja
Liga Mistrzów. FC Barcelona - Royal Antwerp. O której? Transmisja TV, stream online

ZOBACZ WIDEO: Pod Siatką: Jak wyglądają w kadrze nostalgiczne momenty? Zobacz drogę Polaków do półfinału ME


Mecze Barcelony z udziałem Lewandowskiego obejrzysz na żywo, online na kanałach Eleven Sports w Pilot WP!
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×