Siedem goli w Monachium. Bayern bawił się z Manchesterem United

Końcowy wynik w pełni tego nie oddaje, ale to była duża przewaga Bayernu. Monachijczycy wygrali z Manchesterem United 4:3 w pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów, będąc zespołem wyraźnie lepszym i... nieskutecznym.

Tomasz Galiński
radość piłkarzy Bayernu Monachium PAP/EPA / Anna Szilagyi / Na zdjęciu: radość piłkarzy Bayernu Monachium
Był to hit, jeśli weźmiemy pod uwagę bogatą historię jednej i drugiej drużyny. Bo w środowy wieczór w piłkę grał tylko Bayern Monachium. Manchester United wprawdzie strzelił trzy gole, ale trudno go pochwalić po takim spotkaniu, bo niewiele się zgadzało.

Na początku goście w miarę się trzymali. Zresztą, w 4. minucie to oni mieli kapitalną (choć trochę przypadkową okazję), ale z bliska Christian Eriksen nie zachował się tak, jak powinien w polu karnym.

Z biegiem czasu ciężar gry przenosił się coraz bardziej pod bramkę Manchesteru United. Nie przekładało się to na klarowne sytuacje, ale wystarczyła jedna akcja w bocznym sektorze i kibice w Monachium mieli powody do radości. I stało się to po koszmarnym błędzie Andre Onany, który w niewytłumaczalny sposób przepuścił piłkę do siatki po lekkim strzale Leroya Sane. Może i Kameruńczyk dobrze gra nogami, natomiast chyba zapomniał, że bramkarz powinien też coś grać rękami. Po kilku minutach Serge Gnabry zachował się jak egzekutor po akcji Jamala Musiali i było 2:0. Wtedy na dobrą sprawę mecz mógł się zakończyć.

To były cztery minuty, które "zabiły" Manchester United. Erik ten Hag mógł tylko załamać ręce, bo jego zawodnicy nie byli w stanie wyprowadzić składnego kontrataku, nie mówiąc o jakiejkolwiek sensownej sytuacji pod bramką. Był rajd Sergio Reguilona, po którym nikt nie dostawił nogi na piątym metrze, a uderzenie Bruno Fernandesa z dystansu lepiej przemilczeć.

Podobno gdzieś z przodu biegał Rasmus Hojlund. Był kompletnie odcięty od podań, nie potrafił znaleźć sobie miejsca na boisku. Ale na początku drugiej połowy dał o sobie znać, gdy opanował piłkę w polu karnym po podaniu Marcusa Rashforda i dość nieoczekiwanie zdobył bramkę kontaktową.

Problem w tym, że "Czerwone Diabły" nie poszły za ciosem. Co więcej, cztery minuty później Bayern odzyskał dwubramkową przewagę. Eriksen zagrał ręką we własnej "szesnastce", a sędzia po obejrzeniu kilku powtórek wskazał na jedenasty metr. Kane uderzył perfekcyjnie i choć Onana rzucił się w dobrą stronę, to nie był w stanie skutecznie interweniować.

A później? Dominacja absolutna. Okazji było sporo. Sane strzelił w słupek, parę razy Onana uratował zespół przed kompromitacją. Aż trudno uwierzyć, że gospodarze byli lepsi tylko o jednego gola.

W końcówce przez moment wydawało się, że będą emocje, bo gola po bardzo ładnej akcji strzelił Casemiro, ale ponownie odpowiedź Bayernu była natychmiastowa. Kimmich zagrał idealnie w pole karne, a rezerwowy Mathys Tel przyjął piłkę i potężnym strzałem zaskoczył Onanę. Tu już było po wszystkim. Przyjezdni trafili jeszcze na otarcie łez po wrzutce Bruno Fernandesa z rzutu wolnego, gdy dublet skompletował Casemiro. Irracjonalne zawody w Monachium.

Bayern Monachium - Manchester United 4:3 (2:0)
1:0 Leroy Sane 28'
2:0 Serge Gnabry 32'
2:1 Rasmus Hojlund 49'
3:1 Harry Kane (k.) 53'
3:2 Casemiro 88'
4:2 Mathys Tel 90+2'
4:3 Casemiro 90+5'

Bayern: Sven Ulreich - Konrad Laimer, Dayot Upamecano, Kim Min-jae, Alphonso Davies - Leroy Sane (87' Mathys Tel), Joshua Kimmich, Leon Goretzka, Jamal Musiala (75' Eric Maxim Choupo-Moting), Serge Gnabry (63' Kingsley Coman) - Harry Kane (87' Thomas Mueller).

Manchester United: Andre Onana - Diogo Dalot, Victor Lindelof, Lisandro Martinez, Sergio Reguilon - Facundo Pellistri (81' Alejandro Garnacho), Casemiro, Christian Eriksen (69' Scott McTominay), Bruno Fernandes, Marcus Rashford - Rasmus Hojlund (81' Anthony Martial).

Żółte kartki: Goretzka (Bayern) oraz Lisandro Martinez (Manchester United).