Zwrot akcji w grupie Rakowa. Klub Łukasza Fabiańskiego podniósł się

W meczu Sturmu Graz ze Sportingiem pierwszego gola zdobyła austriacka drużyna, ale to ona została pokonana 1:2. Także w meczach z udziałem Struskiego, Stępińskiego oraz Fabiańskiego doszło do odwrócenia wyniku.

Mecz Ligi Europy: Sturm Graz - Sporting PAP/EPA / Christian Bruna / Mecz Ligi Europy: Sturm Graz - Sporting
W grupie, w której rywalizuje Raków Częstochowa, zmierzyli się Sturm Graz ze Sportingiem. Austriacka drużyna została zdemolowana w eliminacjach Ligi Mistrzów przez PSV Eindhoven i w czwartek chciała pokazać lepszą twarz na tle zespołu z Lizbony. W 58. minucie Sturm przeprowadził szybki atak na miarę prowadzenia 1:0. Rozdrażniony Sporting ruszył do odrobienia strat, a po zrobieniu tego, zapewnił sobie zwycięstwo 2:1. Szymon Włodarczyk był zmiennikiem w 63. minucie.

W grupach europejskich pucharów są trzy kluby, z którymi Raków zagrał w eliminacjach Ligi Mistrzów. Jednym z nich jest Aris Limassol. Zespół Karola Struskiego oraz Mariusza Stępińskiego ponownie odwiedził Europę centralną i zagrał o punkty ze Spartą Praga. Struski grał od początku, a Stępiński był zmiennikiem. Aris co prawda rozpoczął strzelanie, ale po mniej niż kwadransie było już 2:1 dla Sparty dzięki dubletowi Ladislava Krejciego. Czeski zespół wygrał 3:2.

Brighton and Hove Albion zaskakująco awansowało do grupy Ligi Europy. Angielska drużyna rozpoczęła swoją przygodę meczem z AEK-iem Ateny, którego pomocnikiem jest Damian Szymański. Polaka nie zabrakło w podstawowym składzie zespołu, który poczynał sobie odważnie w Anglii. W pierwszej połowie dwukrotnie zdobywał prowadzenie i zabrał do szatni zaliczkę 2:1. Po przerwie doszło do jeszcze jednej wymiany ciosów, po której AEK zwyciężył 3:2.

Łukasz Fabiański zagrał od początku w meczu West Hamu United, który jest wskazywany na mocnego kandydata do odniesienia zwycięstwa w całych rozgrywkach. Klub z Londynu był w poprzednim sezonie najlepszy w Lidze Konferencji Europy i w ten sposób dostał się do wyższego rangą pucharu. West Ham nie miał prostego zadania w starciu z FK TSC Backa Topola. W 48. minucie serbski zespół strzelił na 1:0 po katastrofalnym błędzie obrońcy West Hamu. Gospodarze podnieśli się po tym ciosie i zdążyli doprowadzić do wyniku 3:1.

1. kolejka fazy grupowej Ligi Europy:

Grupa A:

Olympiakos Pireus - SC Freiburg 2:3 (1:2)
0:1 - Roland Sallai 9'
1:1 - Ayoub El Kaabi 41'
1:2 - Vincenzo Grifo (k.) 45'
2:2 - Ayoub El Kaabi 75'
2:3 - Maximilian Philipp 86'

West Ham United - FK TSC Backa Topola 3:1 (0:0)
0:1 - Petar Stanić 48'
1:1 - Nemanja Petrović (sam.) 66'
2:1 - Mohammed Kudus 70'
3:1 - Tomas Soucek 82'

Grupa B:

Ajax Amsterdam - Olympique Marsylia 3:3 (2:2)
1:0 - Carlos Borges 9'
2:0 - Steven Berghuis 20'
2:1 - Jonathan Clauss 23'
2:2 - Pierre-Emerick Aubameyang 38'
3:2 - Kenneth Taylor 52'
3:3 - Pierre-Emerick Aubameyang 78'

Brighton and Hove Albion - AEK Ateny 2:3 (1:2)

Grupa D:

Atalanta BC - Raków Częstochowa 2:0 (0:0)
1:0 - Charles De Ketelaere 49'
2:0 - Ederson 66'

Sturm Graz - Sporting Lizbona 1:2 (0:0)
1:0 - William Boving 58'
1:1 - Viktor Gyokeres 76'
1:2 - Ousmane Diomande 84'

Oglądaj mecz Real Betis - Sevilla FC na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy AEK Ateny awansuje do fazy pucharowej Ligi Europy?