Robi wrażenie. Tyle zarobiła Legia za zwycięstwo z Aston Villą

O takim początku rywalizacji w Lidze Konferencji Europy piłkarze Legii Warszawa być może jedynie śnili. Tymczasem marzenia przekuli w fakty i pokonali w czwartek Aston Villę 3:2. Zwycięstwo oznacza też dodatkowe pieniądze dla klubu.

Mateusz Makuch
Mateusz Makuch
Steve Kapuadi PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Steve Kapuadi
W europejskich pucharach UEFA docenia kluby, które odnoszą zwycięstwa i nagradza je za zdobywanie punktów. Legia Warszawa na start rywalizacji w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy po pokonaniu Aston Villi zapewniła sobie niezły zastrzyk gotówki.

Do klubowej kasy stołecznego klubu wpłynie bowiem pół miliona euro! Przy obecnym kursie europejskiej waluty, który wynosi 4,61 zł, w przeliczeniu otrzymamy sumę ponad 2,3 mln złotych. To kolejny bonus dla Legii za skuteczność w rozgrywkach pucharowych.

Dotychczas klub z Warszawy za występy w eliminacjach i awans do fazy grupowej LKE zarobił blisko 3 mln euro (dokładnie 2,94 mln). Dodając zatem pieniądze za pokonanie ekipy z Birmingham, otrzymujemy już kwotę 3,44 mln w europejskiej walucie. To z kolei daje nam prawie 16 mln złotych!

Więcej na temat tego, jak wyglądają wszystkie stawki, które oferuje europejska federacja za skuteczność w Lidze Konferencji Europy, można przeczytać w tym miejscu ->>.

Legia w czwartkowy wieczór wyszła na boisko przy Łazienkowskiej bez przesadnego respektu względem wyżej notowanego rywala na co dzień występującego w Premier League. Piłkarze Kosty Runjaicia całkowicie zasłużenie triumfowali z Aston Villą, prezentując odważną, ofensywną grę.

Czytaj także:
Mocny start Legii Warszawa. Zobacz tabelę po meczu

ZOBACZ WIDEO Trener z epoki kamienia łupanego
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×