Tak Raków Częstochowa stracił pierwszego gola w Lidze Europy [WIDEO]

Raków Częstochowa przez długi czas dobrze bronił swojej małej twierdzy rozstawionej na stadionie w Bergamo. Jednak po przerwie fortyfikacja została rozbita, a potem przyszedł kolejny cios.

Kuba Duda
Kuba Duda
Pierwszy gol Atalanty z Rakowem Twitter / Viaplay / Pierwszy gol Atalanty z Rakowem
Dobry mecz i zwycięstwo Legii Warszawa nastroiły nas pozytywnie na kolejne starcie z udziałem polskiego zespołu. Jako drugi swój mecz, oczywiście już w Lidze Europy, rozgrywał Raków Częstochowa, a jego rywalem była Atalanta Bergamo.

Spotkanie wyglądało tak, jak mogliśmy się tego spodziewać, czyli to Włosi przeważali i kreowali sobie sytuacje. Jednak przez pierwsze 45 minut nie umieli przebić się przez częstochowskie zasieki. Te jednak zostały złamane tuż po zmianie stron.

Chwilę po przerwie piłkę w pole karne Medalików wrzucił Davide Zappacosta, a tam głową uderzył Charles De Ketelaere i nie dał szans rozgrywającemu bardzo dobre spotkanie Vladanowi Kovaceviciowi. W taki sposób mistrz Polski stracił swoją pierwszą bramkę w fazie grupowej Ligi Europy.

Nie był to jednak koniec strzelania. Pierwsza bramka padła po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, a przy okazji drugiej gospodarze zaatakowali lewym bokiem. Matteo Ruggeri wrzucił "na nos" do Edersona, a ten umieścił piłkę w siatce.

Ostatecznie ta rywalizacja zakończyła się porażką Rakowa 0:2 na arcytrudnym terenie, jakim jest stadion Atalanty. Teraz przed zawodnikami prowadzonymi przez Dawida Szwargę mecze ligowe, a potem do Polski przyjedzie Sturm Graz.