"Powołanie niemal pewne". Eksperci wskazali bohatera Legii

Gola i asystę podczas meczu z Aston Villą (3:2) zanotował Paweł Wszołek. Jego nazwisko odmieniano później przez wszystkie przypadki - został bohaterem Legii, a eksperci wręcz domagają się powołania go do kadry.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Paweł Wszołek (z lewej) PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Paweł Wszołek (z lewej)
Paweł Wszołek wynik spotkania otworzył już w 3. minucie, a jeszcze w pierwszej połowie asystował przy trafieniu Ernesta Muciego. Między innymi dzięki jego świetnej postawie Legia Warszawa nieoczekiwanie pokonała Aston Villę (3:2) w 1. kolejce Ligi Konferencji Europy.

Przy okazji zebrał świetne recenzje od piłkarskich ekspertów, którzy na temat jego gry wypowiadali się w superlatywach. Nie zabrakło głosów, że za czwartkowy mecz zasłużył na powołanie do reprezentacji Polski.

"Paweł Wszołek international level (poziom międzynarodowy - dop. red.)" - skomentował na portalu X (dawniej Twitter) Dominik Piechota. "Polscy gracze jak Slisz czy Wszołek na świetnym poziomie" - dodał w kolejnym wpisie.

"Liga Konferencji Europy imienia Pawła Wszołka" - skomentował z kolei Mateusz Janiak z portalu Weszło.

Przemek Langier z goal.com był z kolei pod wrażeniem statytyk Pawła Wszołka. "Facet permanentnie w formie" - ocenił.

Jego ostatnie wyczyny podsumował Jan Mazurek. Dziennikarz weszlo.com jest niemal przekonany, jeżeli chodzi o powołanie Wszołka. "Wspaniały początek sezonu Pawła Wszołka. Na trybunach Michał Probierz. Powołanie do reprezentacji Polski niemal pewne" - napisał.

"Paweł Wszołek w Legii: 128 meczów, 63 razy udział w golu (strzelec lub asystent). Czwartkowe dokonania to w zasadzie kolejny dzień w biurze" - skomentował Krzysztof Marciniak.

"Rezerwowy reprezentacji Polski. Paweł Wszołek pokazał w czwartek na Legii, że ma osobowość" - przyznał Cezary Kucharski.

Selekcjoner Michał Probierz ma czas do 24 września (poniedziałek) na podjęcie decyzji co do powołań na najbliższe mecze. Te Polacy rozegrają 12 i 15 października - z Wyspami Owczymi (wyjazd) i Mołdawią (dom).

Czytaj także:
Polska ma następcę Krychowiaka? Zachwyty nad piłkarzem Legii
Legia zdobyła punkty na liderze. Polska goni rywali w Rankingu UEFA

ZOBACZ WIDEO Probierz musi wzniecić ogień walki
Czy Paweł Wszołek powinien dostać powołane na najbliższe mecze reprezentacji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×