Ważne zwycięstwo Werderu Brema. Dawid Kownacki nie podniósł się z ławki

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Marco Steinbrenner/DeFodi Images / Na zdjęciu: Rafael Borre po strzeleniu gola w meczu Werder - FC Koeln

Po bardzo wyrównanym meczu Werder Brema pokonał na własnym boisku FC Koeln 2:1. Goście jako pierwsi strzelili gola, ale później głos należał już wyłącznie do zawodników Werderu. Problem ma Dawid Kownacki, który całe spotkanie przesiedział na ławce.

Po słabszym występie przed tygodniem Dawid Kownacki stracił miejsce w wyjściowym składzie Werderu Brema. I jeśli trener Ole Werner będzie sugerował się meczem z FC Koeln, to Polak prędko nie wróci do jedenastki.

Bo o końcowym wyniku przesądzili rywale Kownackiego. W pierwszej połowie gola strzelił Rafael Borre, a po przerwie Justin Njinmah (minutę po wejściu na boisko).

Werder zaczął źle, bo w 31. minucie prowadzenie gościom dał Davie Selke po rzucie rożnym, jednak później strzelali już tylko zawodnicy w zielono-białych strojach.

Werder wygrał po raz drugi w tym sezonie i poprawił swoją sytuację w tabeli. Goście doznali czwartej porażki i pozostają w strefie spadkowej z zaledwie jednym zdobytym punktem.

Jednym z niewielu niezadowolonych zawodników po tym meczu będzie Kownacki, który nie wszedł na boisko nawet na minutę.

Werder Brema - 1.FC Koeln 2:1 (1:1)

0:1 Davie Selke 31' 1:1 Rafael Borre 38' 2:1 Justin Njinmah 67'

Werder: Jiri Pavlenka - Amos Pieper, Niklas Stark, Milos Veljković - Mitchell Weiser, Senne Lynen (80' Christian Gross), Romano Schmid (90+2' Naby Keita), Jens Stage, Olivier Deman (80' Anthony Jung) - Marvin Ducksch (80' Nick Woltemade), Rafael Borre (66' Justin Njinmah).

FC Koeln: Marvin Schwabe - Benno Schmitz, Timo Hubers, Jeff Chabot, Leart Paqarada - Luca Waldschmidt (65' Faride Alidou), Denis Huseinbasić (75' Steffen Tigges), Dejan Ljubicić (83' Sargis Adamjan), Florian Kainz, Linton Maina (83' Damion Downs) - Davie Selke.

Żółte kartki: Weiser, Veljković (Werder) oraz Alidou (FC Koeln).

Sędzia: Bastian Dankert.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Dawid Kownacki strzeli przynajmniej 10 goli w tym sezonie Bundesligi?