"Jest bez formy. Nie rozwija się". Mocna opinia na temat reprezentanta Polski

Nicola Zalewski zgubił formę, co nie uszło uwadze Jose Mourinho. Ten nie widzi reprezentanta Polski w podstawowym składzie AS Romy. Nie tylko jednak Portugalczyk zauważył, że 21-latek nie idzie do przodu w swoim rozwoju.

Krzysztof Kaczmarczyk
Nicola Zalewski Getty Images / Jonathan Moscrop / Nicola Zalewski
Sezon 2023/2024 na pewno nie układa się po myśli młodego zawodnika. Nicola Zalewski dostaje mało minut w Romie, a z ostatniego zgrupowania reprezentacji Polski wyeliminował go uraz.

W miniony weekend otrzymał 20 minut od Jose Mourinho w starciu z Torino. Po kwadransie od jego wejścia rywale wyrównali na 1:1.

Zalewski w obecnych rozgrywkach wystąpił w pięciu meczach, ale zaliczył jedynie 247 minut. Nie ma na swoim koncie ani gola, ani asysty.

- Od kilku miesięcy nie gra regularnie i jest bez formy. Niestety nie ma liczb, nie rozwija się. Ma dobrą opinię przez to, że jest młody, gra w fajnym klubie i jest jego wychowankiem - powiedział Piotr Dumanowski w programie "International Level" na kanale Meczyki.pl.

Dziennikarz Eleven Sports jest mocno zmartwiony tym, co dzieje się z Zalewskim.

- Martwi mnie jego forma. W niedzielę wszedł na "dziesiątce", grał na swojej nominalnej pozycji, na której był wystawiany w Primaverze za dzieciaka. Występował za Lukaku, obok Dybali. No i Nicola był totalnie zagubiony - skwitował ostatni występ Zalewskiego.

Czy 21-letni zawodnik Giallorossich może w takich okolicznościach liczyć na powołanie od nowego selekcjonera Biało-Czerwonych Michała Probierza? Do tej pory w barwach narodowych wystąpił 12 razy.