Szczery do bólu. Borek zabrał głos po rezygnacji Krychowiaka

Grzegorz Krychowiak poinformował we wtorek, że kończy karierę reprezentacyjną. Jego decyzję i ostatnie lata spędzone w narodowych barwach wymownie na antenie "Kanału Sportowego" skomentował Mateusz Borek.

Dawid Franek
Dawid Franek
Grzegorz Krychowiak / w kółku: Mateusz Borek WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak / w kółku: Mateusz Borek
Grzegorz Krychowiak rozegrał w reprezentacji Polski okrągłe 100 meczów, po czym zdecydował się na rezygnację z występów w narodowych barwach. 33-latek przekazał tę informację we wtorek na łamach mediów społecznościowych. To odbiło się sporym echem wśród kibiców. "Krycha" bowiem przez blisko 15 lat był częścią kadry.

W ostatnim czasie jednak częściej go krytykowano niż chwalono za grę dla reprezentacji Polski. W krótkim podsumowaniu jego kariery w kadrze podkreślił to też Mateusz Borek, zwracając uwagę na powody, przez które kibice narzekali na grę pomocnika.

- Zapisał piękną kartę w historii reprezentacji, w swoim najlepszym czasie dawał bardzo dużo, ale od kilku lat konsekwentnie obniżał loty. Nie zgadzała się szybkość reakcji, szybkość grania - powiedział Mateusz Borek na antenie "Kanału Sportowego".

Znany dziennikarz dodał też, że z biegiem czasu coraz trudniej było Krychowiakowi ukryć piłkarskie deficyty.

W trakcie gry w seniorskiej kadrze zawodnik występujący obecnie w Abha Club zdobył 5 bramek i zanotował 6 asyst. Wystąpił na czterech wielkich imprezach. Dwukrotnie był uczestnikiem mistrzostw Europy (2016, 2021) oraz dwukrotnie brał udział w mistrzostwach świata (2018, 2022).

Czytaj także:
Legenda wprost o Krychowiaku. "Poczuł, że musi odejść"

ZOBACZ WIDEO: Styl kadry? Powtórka z Michniewicza


OGLĄDAJ MECZE REPREZENTACJI W PILOCIE WP (link sponsorowany)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×