Nakaz aresztowania. Kłopoty "architekta" mundialu w Katarze

Mohamed Bin Hammam ma kłopoty. Były prezydent Konfederacji Azjatyckiej, który jest uważany za głównego "architekta" mundialu w Katarze, został objęty nakazem aresztowania. Ustalenia w tej sprawie ujawnia "L'Equipe".

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Mohammed Bin Hammam Getty Images / Mohammed Bin Hammam
Mohammed Bin Hammam w tarapatach. Dawny pretendent do prezydentury FIFA został w 2011 roku dożywotnio zawieszony w związku z zarzutami przekupstwa.

Działacz jest zamieszany w aferę dotyczącą "prywatnej korupcji w związku z przyznaniem mistrzostw świata w piłce nożnej w 2022 roku". Takie informacje podało źródło sądowe, na które powołuje się "L'Equipe".

Pojawiły się również doniesienia o tym, że Mohamed Bin Hammam od 22 czerwca 2023 roku objęty jest nakazem aresztowania. Został on ustanowiony po tym, jak kilka wezwań na przesłuchania pozostało bez odpowiedzi.

"Le Monde" spostrzega, że od czasu decyzji o dożywotnim zawieszeniu Bin Hammam został "uciszony" przez emira Kataru Tamima Ben Hamada Al Thaniego i jego poprzednika Ben Khalifę Al Thaniego.

Sprawą zajmuje się Krajowa Prokuratura Finansowa Francji. Najwyższy sąd finansowy Francji twierdzi, że Bin Hammad przy okazji procesu wyboru gospodarza MŚ 2022 próbował "zneutralizować głos korzystny dla konkurentów Kataru".

ZOBACZ WIDEO: To nie jest tylko problem trenera

Czytaj także:
Były trener Muciego: Już w pierwszym meczu mnie zszokował! Miałem nosa do niego
Trener Pogoni szykuje plan na Legię. "To będzie najważniejsza rzecz"


Wszystkie mecze obejrzysz na TVP 1 w Pilocie WP (link sponsorowany)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×