Aston Villa rozgromiła Brigthon. Matty Cash z asystą

W meczu zespołów z czołówki Premier League Aston Villa nie miała litości dla drużyny Brighton. Gospodarze wygrali 6:1. Asystę przy pierwszym goli zaliczył Matty Cash.

Michał Piegza
Matty Cash WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Matty Cash
Przed 7. kolejką Premier League wyżej w tabeli byli piłkarze Brighton. Aston Villa do sobotniego rywala traciła trzy punkty.

W składzie gospodarzy pojawił się Matty Cash. W zespole gości wciąż niezdolny do gry jest Jakub Moder.

Wspomniany Cash pokazał się w 14. minucie, kiedy z pola karnego dograł Olliego Watkinsa, a ten z bliska zdobył gola.

To nie było ostatnie słowo napastnika Aston Villi. Przed przerwą trafił jeszcze raz, a po zmianie stron skompletował hat trick. W międzyczasie do własnej bramki uderzył Pervis Estupinan, a honor gości uratował Ansu Fati. Piąta bramkę na pięć minut przed końcem zdobył Aaron Ramsey. Wynik gry ustalił w doliczonym czasie Douglas Luiz.

Matty Cash rozegrał całe spotkanie. Był silnym punktem grupowego rywala Legii Warszawa w Lidze Konferencji Europy.

Aston Villa - Brighton and Hove Albion 6:1 (3:0)
1:0 - Watkins 14'
2:0 - Watkins 21'
3:0 - Estupinan (sam.) 26'
3:1 - Fati 51'
4:1 - Watkins 65'
5:1 - Ramsey 85'
6:1 - Douglas Luiz 90+7'

Juergen Klopp o nowych transferach. "Dają mi dużo energii"