"Perfekcyjnie wykonany rzut karny". Tak to robi Piotr Zieliński [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu Piotr Zieliński podczas rzutu karnego
Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu Piotr Zieliński podczas rzutu karnego

W meczu środowej kolegi Serie A na listę strzelców wpisał się Piotr Zieliński. Pomocnik zdobył bramkę dla SSC Napoli w starciu z Udinese Calcio (4:1). Otworzył wynik, wykorzystując rzut karny.

W 15. minucie spotkania Chwicza Kwaracchelia upadł na murawę po kontakcie z defensorem Udinese. Wszystko działo się w polu karnym. Ostatecznie sytuację sprawdził VAR i kilka minut później arbiter podyktował "jedenastkę" dla SSC Napoli.

Do strzału podszedł Piotr Zieliński. "Bardzo pewnie, przy samym słupku, jest (...). Spokojnie, technicznie, praktycznie perfekcyjnie wykonany rzut karny" - mówili Piotr Dumanowski i Dominik Guziak, komentatorzy Eleven Sport.

Tym samym Polak w 19. minucie wpisał się na listę strzelców. To druga bramka reprezentanta Polski w tym sezonie. Popisał się też jedną asystą.

Nie było to jedyne trafienie SSC Napoli w pierwszej połowie. Po golu Zielińskiego w 39. minucie na 2:0 podwyższył Victor Osimhen. Nigeryjczyk bez problemu pokonał bramkarza gości w sytuacji sam na sam.

Mimo humorów Osimhena, kibice zgromadzeni na trybunach podziękowali snajperowi za strzelonego gola. Piłkarz obraził się na pracowników klubu i kolegów za nagrania zamieszczone w mediach społecznościowych.

Ostatecznie SSC Napoli zwyciężyło 4:1. Dla gospodarzy trafiali jeszcze Kwaracchelia oraz Giovanni Simeone, zaś dla gości honorową bramkę zdobył Lazar Samardzić.

Zobacz gole Zielińskiego na 1:0 i Osimhena na 2:0

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy SSC Napoli zostanie mistrzem Włoch w sezonie 2023/24?