Hiszpanie ujawnili, co Lewandowski zasugerował Xaviemu

We wtorek FC Barcelona zremisowała na wyjeździe z RCD Mallorca 2:2. Robert Lewandowski rozpoczął to spotkanie na ławce rezerwowych. Na jaw wyszły nowe fakty.

Michał Mielnik
Robert Lewandowski (z lewej) i Xavi Getty Images / David S. Bustamante/Soccrates / Na zdjęciu: Robert Lewandowski (z lewej) i Xavi.
Wtorkowe spotkanie nie poszło po myśli FC Barcelony i trenera Xaviego. Mistrz Hiszpanii nie dość, że zremisował na wyjeździe to jeszcze stracił pozycję lidera w tabeli La Liga.

Mecz z RCD Mallorca na ławce rezerwowych rozpoczął kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski. Jak informują dziennikarze "Mundo Deportivo" to sam Polak miał zaproponować takie posunięcie trenerowi.

Jak się okazuje Xavi chciał dać odpocząć Lewandowskiemu już w poprzednim meczu z Celtą Vigo, ale Polak powiedział, że nie ma takiej potrzeby. Jak później się okazało był to dobry ruch, bo Lewandowski zdobył dwie bramki w wygranym meczu 3:2.

Po spotkaniu Lewandowski miał porozmawiać z Xavim i zaproponować, że usiądzie na ławce w meczu z RCD Mallorca, ponieważ przed FC Barceloną dwa trudne spotkania - z Sevillą i FC Porto. Tak też się stało, a 35-latek wszedł na boisko dopiero w 58. minucie.

Tym samym zakończyła się seria 22 spotkań z rzędu w których Robert Lewandowski wystąpił od pierwszej minuty w barwach FC Barcelony. Mistrz Hiszpanii kolejne spotkanie zagra już w piątek o 21:00 z Sevillą.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)