Giganci walczą o wielki talent. Nazywany jest nowym Iniestą

Pomocnik Royalu Antwerp budzi coraz większe zainteresowanie. Według zagranicznych mediów, do wyścigu o jego podpis dołączył Manchester United.

Kamil Sobala
Kamil Sobala
Arthur Vermeeren Getty Images / Nico Vereecken / Photo News / Na zdjęciu: Arthur Vermeeren
Manchester United nie zamierza pozwolić przejść okazji koło nosa i dołącza do walki o utalentowanego, 18-letniego Arthura Vermeerena. O zaangażowaniu "Czerwonych Diabłów" poinformowało "Mundo Deportivo".

Rywalizacja o pomocnika Royalu Antwerp nabiera więc tempa. Dotąd piłkarzem poważnie interesowała się FC Barcelona, jednak teraz musi liczyć się ze sporą konkurencją.

18-latek robi prawdziwą furorę na rodzimych boiskach. Jego talent wywołał na tyle silne pozytywne wrażenie, że przez niektórych porównywany jest nawet do legendarnego Andresa Iniesty.

Belg rozegrał w tym sezonie łącznie 12 meczów dla ekipy z Antwerpii. W ramach nich dwukrotnie asystował.

ZOBACZ WIDEO: Krychowiak żegna się z reprezentacją. Co na to kibice? [SONDA WP]

Każde z wymienionych spotkań rozegrał niemal w pełnym wymiarze czasowym. Wyjątkami są tylko dwa mecze ligowe - przeciwko OH Leuven (zmiana w 87. minucie) oraz KVC Westerlo (zszedł w 85. minucie).

Vermeeren swoje pierwsze kroki stawiał w Lierse SK. Do szkółki Royalu dołączył w 2018 roku, przechodząc wówczas z Mechelen. Po czterech latach pomocnik dołączył do kadry pierwszej drużyny, zaskarbiając sobie krok po kroku zaufanie szkoleniowca.

Belg wyceniany jest aktualnie przez Transfer Markt na 17 mln euro. Kwota ta może jednak znacznie wzrosnąć w przypadku transferu, zważywszy na zapowiadającą się zaciętą rywalizację pomiędzy gigantami.

Wskazał selekcjonera Polski na długie lata
Trzeci mecz Widzewa Łódź w ciągu ośmiu dni. Daniel Myśliwiec wskazał mocne strony Piasta Gliwice

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×