Liderzy II ligi wracają z punktami. Chojniczanka coraz groźniejsza

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze KKS 1925 Kalisz
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze KKS 1925 Kalisz

KKS 1925 Kalisz i ŁKS II Łódź prowadzą na najniższym szczeblu centralnym po sobotnich meczach. Oba zespoły zwyciężyły na wyjazdach. Chojniczanka obudziła się i przesuwa się coraz wyżej w tabeli.

KKS czuje się coraz lepiej w roli lidera rozgrywek. Drużyna z Wielkopolski poradziła sobie jako faworyt w meczu z Sandecją Nowy Sącz i zwyciężyła 2:0 w Krakowie. Oba gole padły w pierwszej połowie za sprawą uderzeń Nestora Gordillo oraz Bartłomieja Putno. KKS nie dał odebrać sobie ani cząstki zaliczki i zwyciężył po raz siódmy w sezonie.

Na wyjeździe wygrał również drugi w tabeli ŁKS II Łódź. W meczu rezerw odwiedził Lecha II Poznań i wypunktował go 3:0. ŁKS zdobył prowadzenie strzałem Grzegorza Glapki w pierwszej połowie, po czym powiększał zaliczkę. Lechici pozostają w strefie spadkowej.

W sobotę w II lidze nie zwyciężali gospodarze. W trzech z pięciu meczów lepsi byli goście. Chojniczanka wygrała 2:0 na stadionie Hutnika Kraków i wyraźnie rozpędziła się po niemrawym rozpoczęciu sezonu. Drużyna z województwa pomorskiego zaskoczyła Hutnika krótko po zmianie stron, a w końcówce wynik ustalił Wojciech Szumilas.

Olimpia Elbląg zagrała na własnym stadionie ze Stalą Stalowa Wola i nie było to atrakcyjne widowisko. Olimpia była aktywniejsza w ofensywie, ale miała problem z przedzieraniem się przez obronę z Podkarpacia. 90 minut meczu nie było wypełnione sytuacjami podbramkowymi i remis 0:0 utrzymał się do ostatniego gwizdka. Takim samym rezultatem zakończyło się również starcie Skry Częstochowa z GKS-em Jastrzębie.

11. kolejka II ligi:

Sandecja Nowy Sącz - KKS 1925 Kalisz 0:2 (0:2) 0:1 - Nestor Gordillo 12' 0:2 - Bartłomiej Putno 39'

Lech II Poznań - ŁKS II Łódź 0:3 (0:1) 0:1 - Grzegorz Glapka 39' 0:2 - Stipe Jurić 58' 0:3 - Mikołaj Lipień 84'

Hutnik Kraków - Chojniczanka 0:2 (0:0) 0:1 - Błażej Szczepanek 46' 0:2 - Wojciech Szumilas 84'

Olimpia Elbląg - Stal Stalowa Wola 0:0

Skra Częstochowa - GKS Jastrzębie 0:0

Tabela II ligi:

Standings provided by Sofascore

Źródło artykułu: WP SportoweFakty

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy KKS 1925 Kalisz awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?