Szok w Londynie. Liverpool przegrał w nieprawdopodobnych okolicznościach [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Viaplay / Na zdjęciu: gol samobójczy Matipa
Twitter / Viaplay / Na zdjęciu: gol samobójczy Matipa

To był prawdziwy dreszczowiec. Fatalna interwencja Joela Matipa sprawiła, że Tottenham Hotspur wygrał 2:1 z Liverpoolem.

Sobotni hit Premier League nie zawiódł. W pierwszej połowie na listę strzelców wpisali się Heung-min Son oraz Cody Gakpo. Po dwóch czerwonych kartonikach Liverpool FC dzielnie walczył o ligowe punkty.

Można było odnieść wrażenie, że piłkarze Tottenhamu Hotspur pomimo gry w liczebnej przewadze nie mieli pomysłu w ofensywie. Londyńczycy byli skutecznie powstrzymywani przez linię defensywy Juergena Kloppa.

W szóstej i ostatniej minucie doliczonego czasu Pedro Porro rozpaczliwie dośrodkował w pole karne. Po płaskim zagraniu rywala Joel Matip podjął się interwencji. Środkowy obrońca zachował się katastrofalnie.

Matip wślizgiem wpakował piłkę pod poprzeczkę i zapewnił Tottenhamowi zwycięstwo 2:1. Gdy defensor strzelił gola samobójczego, trybuny w Londynie eksplodowały. Gospodarze zaczęli hucznie świętować.

Autora bramki samobójczej był załamany po końcowym gwizdku Simona Hoopera. Alisson próbował pocieszać zdruzgotanego Matipa, który sam zdawał sobie sprawę, że jego błąd był niezwykle kosztowny.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Matip mógł zachować się lepiej przy bramce na 1:2?