Brentford nie wykorzystał szansy na przełamanie w Premier League

W starciu dwóch średniaków Nottingham Forest zremisował na własnym boisku z Brentford FC 1:1. Jedni i drudzy po tym spotkaniu pozostają w dolnej części w tabeli.

Tomasz Galiński
mecz Nottingham Forest - Brentford FC Getty Images / Alex Livesey / Na zdjęciu: mecz Nottingham Forest - Brentford FC
Jednak zdecydowanie bardziej ten punkt będą doceniać piłkarze Nottingham Forest.

Trudno, żeby było inaczej, jeśli od 57. minuty gra się w osłabieniu (czerwoną kartkę w konsekwencji dwóch żółtych zobaczył Moussa Niakhate). Co więcej, po tej sytuacji Brentford strzeliło gola - Mathias Jensen zagrał z rzutu wolnego, a do siatki trafił Christian Norgaard.

Ale właśnie, ta sytuacja nie podłamała gospodarzy. Wręcz przeciwnie. Parę minut później po ładnej akcji Harry Toffolo precyzyjnie zacentrował z bocznego sektora, a Nicolas Dominguez ładnym strzałem głową zaskoczył bramkarza rywali.

Oczywiście przewaga jednego zawodnika robiła swoje i goście mieli optyczną przewagę, byli bliżej zdobycia zwycięskiej bramki, ale sztuka ta im się nie udała.

Nottingham Forest - Brentford FC 1:1 (0:0)
0:1 Christian Norgaard 58'
1:1 Nicolas Dominguez 65'