Kolejka pełna niespodzianek. Zakręcona Orlen Ekstraliga kobiet

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / TME SMS Łódź / Artur Kraszewski / Na zdjęciu: piłkarki UKS SMS Łódź
Facebook / TME SMS Łódź / Artur Kraszewski / Na zdjęciu: piłkarki UKS SMS Łódź

Kolejna dawka sensacyjnych rozstrzygnięć w 6. kolejce Orlen Ekstraligi kobiet. Czarni Antrans Sosnowiec przegrał w Koninie, Górnik Łęczna rozbity w Łodzi, a Śląsk Wrocław w Bielsku-Białej. Kłopoty w Tczewie miał też GKS Katowice.

Zacznijmy jednak chronologicznie. W Koninie Medyk Polomarket już w drugiej minucie objął prowadzenie w starciu z drużyną z Sosnowca. Oliwię Szperkowską pokonała Patrycja Ziemba. Piłkarki Czarnych miały sporo okazji do wyrównania, ale ostatecznie nic do bramki gospodyń nie wpadło, a w doliczonym czasie gry Ziemba dołożyła jeszcze jedno trafienie i to ekipa Romana Jaszczaka cieszyła się z trzech punktów. Z kolei zespół z Zagłębia po półmetku rundy jesiennej ma tylko punkt przewagi nad strefą spadkową.

W ten weekend nie zawiodła Pogoń Szczecin, która wygrała u siebie ze Stomilankami Olsztyn 4:0, choć strzelanie zaczęło się dopiero w piątym kwadransie gry. Gol Martyny Brodzik w 61. minucie, później Marianny Litwiniec w 68. i do tego dwa trafienia Natalii Oleszkiewicz złożyły się na trzecie zwycięstwo drużyny z Pomorza Zachodniego w tym sezonie.

Hitem kolejki miało być starcie w Łodzi pomiędzy medalistkami ubiegłego sezonu. UKS SMS podejmował Górnika Łęczna. Ale całe emocje właściwie skończyły się w pół godziny. Zespół Marka Chojnackiego zdobył cztery bramki w pierwszej części gry, a potem już tylko pilnował rezultatu. Po dwa gole zdobyły Gabriela Grzybowska oraz Nadia Krezyman.

A rewelacja rundy, AP Orlen Gdańsk, niespodziewanie przegrał na Polsat Plus Arenie z AZS-em UJ Kraków 0:1. Bramkę na wagę pierwszej w sezonie wygranej Jagiellonek zdobyła w 24. minucie Julia Binkowska. Dla piłkarek z Trójmiasta była to pierwsza porażka w bieżących rozgrywkach Orlen Ekstraligi.

Niespodzianek ciąg dalszy mieliśmy w niedzielę. GKS Katowice wygrał wprawdzie w Tczewie z Pogonią Dekpolem 4:3, ale do końca musiał drżeć o komplet punktów. Gospodynie objęły prowadzenie w 11. minucie za sprawą Magdaleny Sobal, a później cztery ciosy zadały mistrzynie kraju - Nicola Brzęczek, Kamila Tkaczyk i Aleksandra Nieciąg przed przerwą, a Marlena Hajduk po niej. W 78. minucie dwa gole zdobyła Wiktoria Rybicka i Pogoń uwierzyła w korzystny rezultat, ale zabrakło już czasu na kolejne bramki.

"Sensacyjną" można też nazwać porażkę Śląska Wrocław z beniaminkiem - Rekordem Bielsko-Biała. Konto bramkowe miejscowych otworzyła w 35. minucie Daria Długokęcka, w 53. minucie na 2:0 podwyższyła Julia Gutowska, a w 73. niefortunną interwencję zaliczyła Aleksandra Dudziak i pokonała własną bramkarkę - Annę Bocian.

Wyniki 6. kolejki Orlen Ekstraligi:

Medyk Polomarket Konin - Czarni Antrans Sosnowiec 2:0 (1:0) 1:0 - Patrycja Ziemba 2' 2:0 - Patrycja Ziemba 90+1'

Pogoń Szczecin - Stomilanki Olsztyn 4:0 (0:0) 1:0 - Martyna Brodzik 61' 2:0 - Marianna Litwiniec 68' 3:0 - Natalia Oleszkiewicz 69' 4:0 - Natalia Oleszkiewicz 76'

UKS SMS Łódź - Górnik Łęczna 4:0 (4:0) 1:0 - Gabriela Grzybowska 4' 2:0 - Nadia Krezyman 24' 3:0 - Gabriela Grzybowska 27' 4:0 - Nadia Krezyman 33'

AP Orlen Gdańsk - AZS UJ Kraków 0:1 (0:1) 0:1 - Julia Binkowska 24'

Pogoń Dekpol Tczew - GKS Katowice 3:4 (1:3) 1:0 - Magdalena Sobal 11' 1:1 - Nicola Brzęczek 24' 1:2 - Kamila Tkaczyk 32' 1:3 - Aleksandra Nieciąg 45+2' 1:4 - Marlena Hajduk 52' 2:4 - Wiktoria Rybicka 78' 3:4 - Wiktoria Rybicka 78'

Rekord Bielsko-Biała - Śląsk Wrocław 3:0 (1:0) 1:0 - Daria Długokęcka 35' 2:0 - Julia Gutowska 53' - z karnego 3:0 - Aleksandra Dudziak 73' - sam.