Zenon Martyniuk nie ma wątpliwości. Dlatego Kulesza został prezesem PZPN

Cezary Kulesza wypłynął na szerokie wody dzięki muzyce disco polo. Do dzisiaj łączy go przyjaźń z Zenkiem Martyniukiem. Słynny muzyk wypowiedział się na temat prezesa PZPN w "Fakcie".

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Cezary Kulesza i Zenon Martyniuk WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki/Instagram / Na zdjęciu: Cezary Kulesza i Zenon Martyniuk
W sierpniu Cezaremu Kuleszy stuknęły już dwa lata na stanowisku prezesa PZPN. Na temat jego kadencji są różne opinie, ale nie zmienia to faktu, że obecnie jest to najważniejsza postać w polskim futbolu. W przeszłości niewiele wskazywało, że zrobi taką karierę.

Kulesza w 1994 roku założył wytwórnię fonograficzną Green Star. Jego firma do dzisiaj współpracuje z wieloma gwiazdami muzyki disco polo. W tym gronie jest m.in. Zenon Martyniuk, czyli lider zespołu Akcent.

Nie jest tajemnicą, że Martyniuk jest bliskim przyjacielem aktualnego prezesa PZPN. Słynny muzyk nie jest zdziwiony, że Kulesza zrobił tak dużą karierę.

ZOBACZ WIDEO: Krychowiak żegna się z reprezentacją. Co na to kibice? [SONDA WP]

- Z Czarkiem znamy się już ponad trzydzieści lat. Bardzo fajny kumpel. Wie, czego chce. Wiele w życiu osiągnął. Jest świetnym menedżerem. Dlatego został wybrany na prezesa PZPN. Przez te lata nigdy się na nim nie zawiodłem - mówi Martyniuk w "Fakcie".

Co ciekawe, łączy ich nie tylko muzyka, ale także miłość do futbolu. Nie dość, że piłką się interesują, to także mieli okazję razem grać. W gronie przyjaciół często spotykali się w hali Włókniarza Białystok. Jakim piłkarzem był gwiazdor disco polo?

- Jak to na hali, człowiek był wszędzie i w obronie i w ataku. Ale na dużym boisku uwielbiałem rozgrywać, być mózgiem drużyny - opowiada Martyniuk.

700 tysięcy od ministra sportu. Skorzystała siłownia prezesa PZPN i jego wspólników >>
Kulesza zareagował na decyzję Krychowiaka. To docenił szczególnie >>

Czy Cezary Kulesza sprawdza się w roli prezesa PZPN?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×