Niedosyt drużyn Polaków w The Championship

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Leicester City / Jamie Vardy strzela gola w meczu Leicester City z Southampton

W The Championship to nie był zbytnio udany dzień dla drużyn, w których występują Polacy. Zespoły były blisko wygranej, ale ostatecznie musiały zadowolić się remisami.

W The Championship trwa 11. kolejka. Po kryzysie wydawało się, że zaczyna rozpędzać się Southampton. Święci z Janem Bednarkiem w składzie podejmowali przedostatni w tabeli zespół Rotherham.

Polak znalazł się w wyjściowym składzie gospodarzy, którzy już w 2. minucie objęli prowadzenie.

Po zmianie stron Święci długo nie pozwalali rywalom na wiele. Gospodarze szukali wyrównania i udało im się zaskoczyć defensywę miejscowych w 74. minucie.

Na tego gola spadkowicz z Premier League nie był w stanie odpowiedzieć i musiał zadowolić się punktem. Jan Bednarek rozegrał całe spotkanie, w końcówce otrzymał żółtą kartkę.

Kilka dni temu strzegący bramki Millwall Bartosz Białkowski zachował czyste konto w wyjazdowej potyczce z Plymouth. W 11. serii zespół Polaka podejmował marzące o włączeniu się do gry o barażach Hull City.

Potyczka świetnie rozpoczęła się dla graczy Millwall, którzy plasują się w środku ligi. Miejscowi objęli prowadzenie, ale cieszyli się z niego przez kilkanaście minut. Na przerwę to goście schodzili prowadząc. Po zmianie stron gospodarze w 54. minucie wyrównali. Więcej bramek w meczu już nie padło.

W wyjściowym składzie Norwich City, w wyjazdowej potyczce z Coventry, wyszedł Przemysław Płacheta. Drużyna Polaka przed meczem plasowała się w środku tabeli i miała dwa punkty więcej od sobotniego rywala.

W meczu goście gola zdobyli w 41. minucie. Nie było to trafienie na wagę trzech punktów. Gospodarze długo nie byli w stanie odpowiedzieć. Trafili do bramki gości na dwie minuty przed końcem po golu samobójczym. Płacheta boisko opuścił w 63. minucie.

Teoretycznie najłatwiejszego przeciwnika miała drużyna Huddersfield, w której filarem defensywy jest Michał Helik. Piłkarze Sheffield Wednesday w The Championship punktują sporadycznie. W efekcie w dziesięciu seriach zgromadzili zaledwie trzy punkty.

Goście do gry przystępowali po czterech meczach bez wygranej. Nie udało się im przełamać. W spotkaniu gole nie padły. Helik na placu gry przebywał przez dziewięćdziesiąt minut.

Coventry City - Norwich City 1:1 (0:1) 0:1 - Rowe 41' 1:1 - Gibson (sam.) 88'

Millwall FC - Hull City 2:2 (1:2) 1:0 - Watmore 8' 1:1 - Philogene-Bidace 25' 1:2 - Traore 30' 2:2 - Bryan 54'

Sheffield Wednesday - Huddersfield Town 0:0

Southampton FC - Rotherham United 1:1 (1:0) 1:0 - Armstrong 2' 1:1 - Hugill 74'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Michał Helik w kolejnym sezonie zagra w Premier League?