The Championship: porażka Norwich City, bezbarwny występ Przemysława Płachety

W meczu 10. kolejki The Championship 2023/2024 drużyna Norwich City, którego zawodnikiem jest polski przyjmujący Przemysław Płacheta, przegrała na wyjeździe z ekipą Swansea City 1:2.

Tomasz Rosiński
Przemysław Płacheta (z prawej) Newspix / SIPAUSA / Na zdjęciu: Przemysław Płacheta (z prawej)
W ostatnim czasie zespół Swansea znajduje się w dobrej formie (dwie wygrane z rzędu), a drużyna Norwich przystępowała do środowego starcia po zwycięstwie 2:0 z Birmingham City.

Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla drużyny Łabędzi, która już w 3. minucie za sprawą Jamajczyka Jamala Lowe'a wyszła na prowadzenie. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Matt Grimes.

Odpowiedź ze strony przyjezdnych nadeszła w 22. minucie, kiedy to Gabriel Sara pokonał bramkarza gospodarzy, Carla Rushwortha. Przed przerwą wynik na tablicy świetlnej już nie uległ zmianie.

W 58. minucie na boisku pojawił się Przemysław Płacheta, ale to miejscowa ekipa w końcówce zapewniła sobie wiktorię, zaś gola na wagę trzech punktów strzelił Bashir Humphreys.