Odjeżdżają Lewandowskiemu. Tak prezentuje się klasyfikacja strzelców Ligi Mistrzów

Robert Lewandowski przedwcześnie zakończył swój udział w meczu z FC Porto. Snajper FC Barcelony będzie musiał odrabiać straty do rywali w wyścigu, którego stawką jest korona króla strzelców Ligi Mistrzów.

Rafał Szymański
Rasmus Hojlund PAP/EPA / PETER POWELL / Na zdjęciu: Rasmus Hojlund
W środę FC Barcelona mierzyła się z teoretycznie słabszym przeciwnikiem, więc Robert Lewandowski stanął przed szansą, by podreperować swoje statystyki. Niestety, napastnik FC Barcelony ze względu na problemy zdrowotne opuścił plac gry po zaledwie 34 minutach.

Lewandowskiego zastąpił Ferran Torres. Właśnie Hiszpan w końcówce pierwszej połowy zapewnił komplet punktów FC Barcelonie. Dubler wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem FC Porto, ustalając rezultat na 1:0.

Po dwóch seriach gier Lewandowski nadal ma tylko jedną bramę na koncie i zajmuje odległe miejsce w klasyfikacji strzelców Ligi Mistrzów. Na pierwszej pozycji niespodziewanie znajdują się młode gwiazdy Manchesteru United i Manchesteru City.

Rasmus Hojlund we wtorek popisał się dubletem. Pomimo świetnego występu "duńskiego Haalanda", drużyna z czerwonej części Manchesteru sensacyjnie przegrała z Galatasaray Stambuł 2:3.

Trzy trafienia na swoim koncie ma również Julian Alvarez. Mistrz świata w środowy wieczór znowu znalazł drogę do siatki i przyczyniając się do zwycięstwa 3:1 "The Citizens" nad RB Lipsk.