Griezmann uratował Atletico Madryt

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / JULIO MUNOZ / Na zdjęciu: piłkarze Atletico Madryt
PAP/EPA / JULIO MUNOZ / Na zdjęciu: piłkarze Atletico Madryt

Atletico Madryt w La Lidze wygrało po raz czwarty z rzędu. Drużyna Diego Simeone dopiero w końcówce zapewniła sobie zwycięstwo. Ważne trzy punkty zdobył beniaminek Las Palmas.

W La lidze w 9. kolejce mistrzowskie aspiracje potwierdziło Atletico. Drużyna Diego Simeone ma za sobą trudne starcie z Realem Sociedad.

Gospodarze prowadzili od 22. minuty, ale w 73. minucie gracze z San Sebastian wyrównali. Wydawało się, że potyczka zakończy się podziałem punktów. W 89. minucie zwycięstwo Atletico zapewnił Antoine Griezmann, który wykorzystał rzut karny.

Cenne trzy punkty wywalczył beniaminek UD Las Palmas. Ligowy nowicjusz gościł na boisku Villarrealu i zwyciężył 2:1. Gospodarze dopiero w doliczonym czasie złapali kontakt. Na więcej zabrakło czasu.

Punkt wywalczył inny beniaminek Deportivo Alaves, który 1:1 zremisował na własnym stadionie z Realem Betis. Kolejny raz nie wygrała Celta Vigo, która podzieliła się punktami (2:2) z Getafe.

Villarreal CF - UD Las Palmas 1:2 (0:1) 0:1 - Coco 45+2' 0:2 - Cardona (k.) 51' 1:2 - G. Moreno 90+2'

Atletico Madryt - Real Sociedad 2:1 (1:0) 1:0 - Lino 22' 1:1 - Oyarzabal 73' 2:1 - Griezmann (k.) 89'

Deportivo Alaves - Real Betis 1:1 (1:1) 0:1 - Perez 32' 1:1 - Bellerin (sam.) 35'

Celta Vigo - Getafe CF 2:2 (2:2) 0:1 - Mayoral 2' 1:1 - Bamba 24' 1:2 - Greenwood 33' 2:2 - Larsen 43'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty