Fatalna seria Almerii trwa. Przełamanie w Bilbao

W La Liga rozpoczęła się 9. kolejka. W piątkowym spotkaniu w Bilbao nie było niespodzianki. Wyżej notowany Athletic nie dał szans Almerii zwyciężając 3:0.

Michał Piegza
Nico Williams (z lewej) i Nacho PAP/EPA / MIGUEL TONA / Na zdjęciu: Nico Williams (z lewej) i Nacho
W minorowych nastrojach przerwę na mecze reprezentacji spędzą gracze Almerii. Zespół po 9. serii będzie zamykał tabelę La Ligi.

W piątek drużyna gościła Bilbao i szansę na punkty upatrywała w tym, że Athletic nie potrafił wygrać dwóch ostatnich meczów.

Nadzieje Almerii dość szybko prysły. W 10. minucie Gorka Guruzeta otworzył wynik. Goście po stracie gola nie byli w stanie odpowiedzieć.

Po zmianie stron Athletic dołożył kolejne dwa trafienia i pewnie zwyciężył 3:0.

Dzięki trzem punktom zespół z Bilbao awansował na 4. miejsce w La Lidze i do lidera traci cztery punkty. Almeria, która w sezonie nie wygrała jeszcze meczu, do bezpiecznej strefy traci cztery punkty, ale dystans może się zwiększyć.

Athletic Bilbao - UD Almeria 3:0 (1:0)
1:0 - Guruzeta 10'
2:0 - Garcia 63'
3:0 - Sancet 81'