Kanonady w Lidze Europy. Postrzelał klub Nicoli Zalewskiego

Nicola Zalewski był zmiennikiem w wygranym 4:0 meczu AS Romy z Servette Genewa. Błąd bramkarza pomógł Liverpool FC w pokonaniu 2:0 Royale Union Saint-Gilloise.

Mecz Ligi Europy: AS Roma - Servette Genewa PAP/EPA / Salvatore Di Nolfi / Mecz Ligi Europy: AS Roma - Servette Genewa
Nicola Zalewski rozpoczął mecz na ławce rezerwowych AS Romy. Giallorossi, po trudnym, ale wygranym meczu z Sheriffem Tyraspol, starali się o zdobycie drugiego kompletu punktów. Na Stadio Olimpico stawili się piłkarze Servette Genewa. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0, a Romelu Lukaku potwierdził dobrą formę strzałem do bramki. AS Roma powiększyła zaliczkę na 4:0 i jest liderem w grupie. Od 65. minuty Nicola Zalewski grał zamiast odpoczywającego Romelu Lukaku.

Liverpool FC nie ma banalnego zadania w grupie Ligi Europy. Dwa tygodnie temu podopieczni Juergena Kloppa wymęczyli zwycięstwo z LASK. O drugą wygraną zagrali w czwartek na Anfield z Royale Union Saint-Gilloise. The Reds zdążyli zdobyć gola na 1:0 rzutem na taśmę w pierwszej połowie strzałem Ryana Gravenbercha. Wykorzystał on beznadziejne zachowanie bramkarza gości. Dopiero w doliczonym czasie Liverpool dołożył gola Diogo Joty na 2:0.

Bayer 04 Leverkusen rozpoczął mecz z Molde FK od bardzo mocnego uderzenia. Była 14. minuta, w której zespół z Niemiec przerwał nonszalanckie wyprowadzenie piłki przez przeciwnika i zdobył gola na 1:0 strzałem Jeremiego Frimponga. Nie minęło pięć minut i Nathan Tella zakończył uderzeniem na 2:0 kolejny szybki atak Bayeru. Molde odpowiedziało w końcówce tylko golem na 1:2 Emila Breivika.