Legia znalazła drogę do siatki. Nagle zabrzmiał gwizdek [WIDEO]

Tomas Pekhart znalazł sposób na bramkarza AZ Alkmaar w spotkaniu Ligi Konferencji Europy. Niestety, arbiter nie uznał bramki snajpera Legii Warszawa.

Rafał Szymański
strzał Pekharta Twitter / Viaplay / Na zdjęciu: strzał Pekharta
W czwartek wicemistrzowie Polski wybrali się na AFAS Stadion. Legia Warszawa przed spotkaniem z AZ Alkmaar była podbudowana sensacyjnym zwycięstwem nad Aston Villą i mogła zdobyć kolejne cenne punkty w Lidze Konferencji Europy.

Na brak sytuacji bramkowych podopieczni Kosty Runjaicia nie mogli narzekać. Mało brakowało, żeby "Wojskowi" wyszli na prowadzenie już po pięciu minutach rywalizacji z holenderskim zespołem.

Po szybkim kontrataku strzał Marca Guala został zablokowany, ale piłka wylądowała pod nogami Tomasa Pekharta. Choć doświadczony napastnik stracił równowagę, to uderzył na bramkę rywali i znalazł drogę do siatki.

Serb Nenad Minaković gwizdkiem przerwał radość kibiców warszawskiej ekipy. Asystent sędziego dostrzegł, że obrońcy AZ Alkmaar złapali Pekharta w pułapkę ofsajdową i podniósł chorągiewkę. Gol Czecha nie został uznany.

Z kolei gospodarze przeszli do konkretów na początku drugiej odsłony spotkania. Vangelis Pavlidis w 51. minucie meczu zdobył bramkę na 1:0 dla AZ Alkmaar.