Tak Legia straciła gola w meczu z AZ Alkmaar [WIDEO]

Legia Warszawa nie ustrzegła się błędów w defensywie w wyjazdowym meczu z AZ Alkmaar. W 52. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie, którego już nie oddali.

Tomasz Galiński
Legia traci gola w Alkmaar Twitter / Viaplay / Twitter / Na zdjęciu: Legia traci gola w Alkmaar
W pierwszej kolejce Ligi Konferencji Europy Legia Warszawa wygrała na własnym boisku z Aston Villą 3:2. Teraz przyszedł czas na wyjazd do AZ Alkmaar.

Przed spotkaniem faworytem był wicelider holenderskiej Eredivisie, ale legioniści prezentowali się całkiem solidnie na boisku. Mieli swoje sytuacje.

Strzelili nawet gola na samym początku, jednak Tomas Pekhart był na wyraźnym spalonym i trafienie nie mogło być zaliczone przez sędziego.

Niemniej, w 52. minucie dali się zaskoczyć. Po dośrodkowaniu z lewej strony powalczył na dalszym słupku Dani de Vit, odegrał piłkę, a Radovan Pankov nie upilnował Vangelisa Pavlidisa i ten z bliska zdobył pierwszą bramkę tego wieczora.

Gol AZ Alkmaar na 1:0 w meczu z Legią:

Ten gol okazał się decydujący dla końcowego wyniku. Legia nie wykorzystała gry z przewagą jednego zawodnika przez prawie pół godziny i doznała pierwszej porażki w tym sezonie w LKE.

Kapitan Rakowa nie szukał alibi. "Zagraliśmy słabo"