Niecodzienna sytuacja w Kielcach. Mecz PKO Ekstraklasy opóźniony

W piątkowy wieczór na kieleckiej Arenie Suzuki mierzyły się ekipy Korony Kielce i Warty Poznań. Pierwszy gwizdek arbitra nie wybrzmiał jednak o godz. 18:00.

Piotr Bobakowski
awaria prądu na stadionie Korony Kielce PAP / Piotr Polak / Na zdjęciu: awaria prądu na stadionie Korony Kielce
"W związku z awarią prądu na Suzuki Arenie spotkanie Korona Kielce - Warta Poznań będzie opóźnione o co najmniej 15 minut" - podał klub z Kielc w komunikacie zamieszczonym na portalu X (dawniej Twitter).

Sędzia z Warszawy Paweł Raczkowski miał rozpocząć piątkowy mecz PKO Ekstraklasy o godz. 18:00, ale nie było to możliwe. Na kieleckim stadionie zgasły bowiem jupitery i oba zespoły wróciły do szatni.

Do godz. 18:15 nie udało się usunąć awarii. Zrobiło się trochę nerwowo. Fani na trybunach próbowali rozładować atmosferę, święcąc zapalniczkami i telefonami komórkowymi (patrz zdjęcie poniżej).

"Walka trwa. Mecz przesunięty na 18:40" - brzmiał kolejny komunikat organizatorów. Na szczęście, na Suzuki Arenie w końcu stała się jasność i drużyny mogły rozpocząć mecz (relacja TUTAJ).

Po siedmiu minutach gry na boisku znowu zrobiło się ciemno, ale tym razem winni byli kibice, którzy odpalili fajerwerki. W tej sytuacji arbiter był zmuszony przerwać zawody na kilkadziesiąt sekund.