Zespół prowadzony przez polskiego trenera wycofał się z ligi. Wszystko przez korupcję

Dinamo Ryga wycofało się z drugiej ligi łotewskiej na cztery kolejki przed końcem sezonu 2023. Klub, którego trenerem jest Polak Mariusz Strojczyk, podejrzewa o ustawianie meczów zawodników tego zespołu.

Tomasz Galiński
Mariusz Strojczyk (z lewej) Twitter / Twitter / Bałtycki Futbol / Władysław Szapowałow / Na zdjęciu: Mariusz Strojczyk (z lewej)
Mariusz Strojczyk od sierpnia jest trenerem występującego w drugiej lidze łotewskiej Dinamo Ryga.

Na Łotwie gra się systemem wiosna-jesień, więc mówimy o końcówce sezonu. Na cztery kolejki przed końcem rozgrywek Dinamo było na przedostatnim, trzynastym miejscu w ligowej tabeli.

Łotewska Federacja Piłki Nożnej po ostatnim weekendzie poinformowała odpowiedzialne instytucje o możliwej manipulacji przy wyniku w meczu Dinamo Ryga - FK II Tukums.

Dinamo Ryga do przerwy prowadziła z rezerwami FK Tukums 3:0 i była zespołem lepszym (w strzałach 10:5). Po przerwie jednak nastąpił niesamowity zwrot akcji, rywale zdobyli cztery bramki (w strzałach 15:0) i ostatecznie wygrali 4:3.

Jak zauważa portal "Sporta Zinas", już w trakcie spotkania dochodziły sygnały o możliwych manipulacjach i odpowiednie instytucje natychmiast zaczęły prace w tym kierunku. O ile gole na 3:1 i 3:2 nie wzbudziły podejrzeń, o tyle dwa ostatnie zwróciły już uwagę obserwatorów. Były dość kontrowersyjne.

W poniedziałek Dinamo poinformowało, że wycofuje się z rozgrywek ligowych. Klub podejrzewa swoich zawodników o ustawianie meczów. Zgodnie z regulaminem pozostałe cztery spotkania zakończą się walkowerem. Władze Dinama twierdzą, że zrobią wszystko, co w ich mocy, by pomóc federacji w dochodzeniu.