Dadzą radę? Tego Tomaszewski oczekuje od kadry

Przed reprezentacją Polski pierwsze mecz pod wodzą selekcjonera Michała Probierza. W czwartek Biało-Czerwoni zmierzą się na wyjeździe z Wyspami Owczymi. Swoimi oczekiwaniami od kadry podzielił się Jan Tomaszewski w Polskim Radiu RDC.

Jakub Fordon
Jan Tomaszewski PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: Jan Tomaszewski
Pod wodzą selekcjonera Fernando Santosa reprezentacja Polski spisywała się bardzo słabo. Stąd też Cezary Kulesza zdecydował się zwolnić Portugalczyka, którego miejsce zajął Michał Probierz. Wcześniej prowadził on kadrę U-21.

Przed Probierzem debiut w roli szkoleniowca naszej reprezentacji. Biało-Czerwonych czeka rywalizacja z reprezentacją Wysp Owczych w ramach eliminacji Euro 2024. W Polskim Radiu RDC były bramkarz Jan Tomaszewski podzielił się swoimi oczekiwaniami od kadry.

- Ta walka musi być podwójna i mamy dominować na boisku od pierwszej do ostatniej minuty, tak jak było w pierwszej połowie meczu z Mołdawią - podkreślił Tomaszewski.

Postanowił również odnieść się do nowego selekcjonera kadry. Przy tym postanowił przypomnieć o historii Kazimierza Górskiego, legendarnym szkoleniowcu naszej reprezentacji.

- Jedynie Michał Probierz może tę reprezentację wyprowadzić. Proszę zauważyć, kim był Kazimierz Górski, gdy obejmował reprezentację, trenerem młodzieżówki - zauważył były golkiper.

Nasza kadra potrzebuje zwycięstwa, by pozostać w walce o bezpośredni awans na Euro 2024. W rywalizacji z Wyspami Owczymi zabraknie jednak Roberta Lewandowskiego. Początek meczu w czwartek, 12 października o godzinie 20:45. Transmisja telewizyjna w TVP 1 i Polsacie Sport Premium 1. Darmowa relacja tekstowa na WP SportoweFakty.