Azjaci postrzelali. Uczestnicy ostatniego mundialu rozbici

Wysokie wygrane azjatyckich drużyn w meczach towarzyskich. Korea Południowa zdemolowała 4:0 Tunezję, a Japonia odniosła tylko nieco niższe zwycięstwo 4:1 z Kanadą.

Mecz towarzyski: Korea Południowa - Tunezja PAP/EPA / Jeon Heon-Kyun / Mecz towarzyski: Korea Południowa - Tunezja
Koreańczycy podjęli piłkarzy z Tunezji w Seulu i nie byli gościnni. Pierwsza połowa zakończyła się jeszcze bezbramkowym wynikiem, ale kiedy gospodarze przyspieszyli, okazali się nie do zatrzymania. Tunezja zaczęła tracić gola za golem, jednego - samobójczego strzeliła sobie sama, co skończyło się wynikiem 4:0 dla Korei Południowej.

Najskuteczniejszym piłkarzem tego meczu był Kang-In Lee, który pomaga reprezentacji coraz mocniej po dołączeniu do Paris Saint-Germain. Zdobył on dwa gole. Wynik ustalił Hwang Ui-jo, czyli zawodnik z przeszłością w Ligue 1, a obecnie kompan Przemysława Płachety z Norwich City.

Japonia zagrała w Niigacie z Kanadą i odniosła nieco niższe zwycięstwo 4:1. Dla odmiany, postrzelała głównie w pierwszej połowie. Z kolei zespołowi z Ameryki Północnej nic nie wychodziło. Jeden z jego liderów Jonathan David nie wykorzystał rzutu karnego, a drugi Alphonso Davies strzelił gola samobójczego.

Gospodarze dorzucili gola Ao Tanaki, który tym samym z dwoma trafieniami został najskuteczniejszym piłkarzem meczu. Kanada, w przeciwieństwie do Tunezji, zdążyła uratować honor bramką na 1:4 Juniora Hoiletta.

We wtorek kolejne mecze towarzyskie, a azjatyckie zespoły wymienią się przeciwnikami.