Co on najlepszego zrobił? Ronaldo się nie popisał [WIDEO]

Dublet i pudło w stuprocentowej okazji - tak można podsumować występ Cristiano Ronaldo. Doświadczony Portugalczyk mógł zrobić więcej w spotkaniu ze Słowacją.

Rafał Szymański
strzał Ronaldo Twitter / Polsat Sport / Na zdjęciu: strzał Ronaldo
Strzelanie w piątkowy wieczór na Estadio do Dragao rozpoczął Goncalo Ramos. Następnie sędzia przyznał gospodarzom rzut karny, a do piłki podszedł oczywiście Cristiano Ronaldo. 38-latek uderzeniem w prawy dolny róg pokonał bramkarza.

Przed końcem pierwszej połowy napastnik Al-Nassr powinien zapisać dublet na swoim koncie. W 39. minucie snajper dopadł do piłki w polu karnym po składnej akcji gospodarzy i właściwie miał przed sobą pustą bramkę. Ku zaskoczeniu kibiców obecnych na stadionie, utytułowany gracz katastrofalnie spudłował.

W drugiej części rywalizacji nadzieję naszym południowym sąsiadom przywrócili David Hancko oraz Stanislav Lobotka. Decydujący cios wyprowadził jednak Ronaldo, który zrehabilitował się po niewykorzystanej okazji.

Z niewielkiej odległości Ronaldo wpakował piłkę do siatki, wykorzystując asystę Bruno Fernandesa. Portugalczyk stał się pierwszym w historii piłkarzem mogącym pochwalić się 125 bramkami zdobytymi w rozgrywkach międzynarodowych.

Ronaldo miał okazję by ustrzelić hat-tricka, ale pomimo tego miał powody do świętowania. Dzięki zwycięstwu 3:2 nad Słowacją, reprezentacja Portugalii zapewniła sobie bezpośredni awans na przyszłoroczne mistrzostwa Europy.