El. Euro 2024. Wpadka Szwajcarów. Uratowali się przed kompromitacją

Reprezentanci Szwajcarii mogli uczynić duży krok w kierunku finałów Euro 2024. Helweci prowadzili z Białorusią 1:0, ale w końcówce przegrywali 1:3. Gospodarzom udało się ostatecznie uratować punkt (3:3).

Michał Piegza
Szwajcaria grała z Białorusią PAP/EPA / PAP/EPA/GIAN EHRENZELLER / Szwajcaria grała z Białorusią
Czwartkowe spotkanie Szwajcarów w Tel Awiwie z Izraelem został przełożone. Potyczka mogła mieć duży wpływ na sytuację w grupie I, w której o awans do finałów Euro 2024 walczą trzy drużyny. Oprócz wspomnianych drużyn szansę na grę w mistrzostwach ma reprezentacja Rumunii.

Ostatnia z wymienionych drużyn w czwartek zgubiła dwa punkty, bezbramkowo remisując w Budapeszcie z Rumunią. Białorusini w grze o finały już się nie liczą, ale mieli nadzieję na sprawienie kolejnej niespodzianki. I to się im udało.

Faworytem potyczki rozgrywanej w St. Gallen byli Helweci, którzy już po niespełna dwóch kwadransach napoczęli rywala. Do siatki gości trafił Xherdan Shaqiri.

Po zmianie stron wynik długo nie ulegał zmianie. W 61. minucie goście wyrównali, a osiem minut później wyszli na prowadzenie. Na sześć minut przed końcem Białoruś prowadziła już 3:1.

Gospodarze meczu jednak nie przegrali, w końcówce uratowali punkt. W 89. minucie na 2:3 trafił Manuel Akanji, chwilę później wyrównał Zeki Amdouni.

Szwajcarzy są liderem grupy I, ale spokojnie spać nie mogą. Helwetów w kwalifikacjach czekają jeszcze trzy mecze.

Szwajcaria - Białoruś 3:3 (1:0)
1:0 - Shaqiri 29'
1:1 - Ebong 61'
1:2 - Polyakow 69'
1:3 - Antilevski 84'
2:3 - Akanjo 89'
3:3 - Amdouni 90'