Gorąco przed meczem drużyny Zielińskiego. Interweniowała policja

W sobotę po reprezentacyjnej przerwie wraca ligowa rywalizacja w Serie A. Jako pierwsi na boisko wybiegną zawodnicy Hellas Werony i Napoli. Przed tym spotkaniem doszło do starć kibiców. Musiała interweniować policja.

Michał Mielnik
Piotr Zieliński Getty Images / Ivan Romano / Na zdjęciu: Piotr Zieliński.
Po blisko dwutygodniowej przerwie spowodowanej rozgrywkami reprezentacyjnymi wraca ligowa rywalizacja w europejskim futbolu. Niektóre z lig rozpoczęły grę już w piątek, jednak liga włoska "budzi się" w sobotę. O 15:00 rozpocznie się pierwsze spotkanie.

Inaugurującym spotkaniem 9. kolejki Serie A będzie to, w którym Hellas Werona z Paweł Dawidowiczem w składzie podejmie SSC Napoli z Piotrem Zielińskim. Obecnie szesnasta drużyna w lidze zmierzy się z obrońcą tytułu mistrzowskiego.

To starcie budzi wiele emocji we Włoszech. Najlepiej świadczy o tym fakt, że na ok. trzy godziny przed pierwszym gwizdkiem sędziego na ulicach Werony doszło do starcia ultrasów Napoli z miejscowymi kibicami. Musiała interweniować policja.

Jak informuje Komisarz policji w Weronie Roberto Massucci, 36 kibiców Napoli zostało wydalonych z prowincji Wenecja Euganejska (Veneto). Przyjechali oni zamaskowani i szukali awantury z fanami Hellas Werony. Jak dodatkowo przekazał portal gianlucadimarzio.com, kolejnych 300 kibiców zostało zidentyfikowanych daleko od stadionu, na którym odbędzie się mecz.

Spotkanie Hellas Werony z Napoli będzie ważne dla obu drużyn. Gospodarze nie wygrali od drugiej kolejki, natomiast goście ostatnio ponieśli porażkę z Fiorentiną. Początek meczu o 15:00. Pełną tekstową relację live przeprowadzi portal WP SportoweFakty.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)