Polacy pokonali Leo Messiego w MLS. Asysta Kamila Jóźwiaka

Charlotte FC z Kamilem Jóźwiakiem i Karolem Świderskim w składzie pokonali Inter Miami (1:0) i awansowali do fazy play-off MLS. Asystę w tym spotkaniu zaliczył pierwszy z nich.

Jakub Artych
Lionel Messi Getty Images / Photo by Andy Lyons/Getty Images / Na zdjęciu: Lionel Messi
Spotkanie dla Charlotte FC ułożyło się doskonale. W 13. minucie Kamil Jóźwiak podał do Kerwina Calderona Vargasa, a kolumbijski napastnik bez problemu umieścił piłkę w siatce.

O ile w pierwszej połowie Charlotte FC nie pozwoliło Interowi Miami na wiele, to w drugiej połowie Lionel Messi i spółka byli blisko, aby odwrócić losy spotkania. Argentyńczyk strzałem z rzutu wolnego trafił w słupek, a potem jego koledzy kilkukrotnie nie potrafili pokonać bramkarza Charlotte FC.

Co najważniejsze po tym meczu, drużyna Jóźwiaka i Karola Świderskiego wywalczyła historyczny awans do play-offów Major League Soccer. W pierwszej rundzie zmierzy się z New York Red Bulls.

Przypomnijmy, że najlepiej opłacanym polskim zawodnikiem w MLS jest napastnik Charlotte FC Karol Świderski (2,26 mln dolarów). Drugi na liście w tym klubie jest Kamil Jóźwiak z pensją ponad 1,2 mln. Jóźwiaka wyprzeda Mateusz Klich, który inkasuje ponad 2 mln dolarów.

Powyżej miliona zarabiają jeszcze Kacper Przybyłko (Chicago Fire) oraz Jarosław Niezgoda (Portland Timbers).

Czy Kamil Jóźwiak powinien wrócić do reprezentacji Polski?